×
Paráda na závěr! Šárka Pančochová vybojovala třetí místo na finále SP ve slopestylu

Paráda na závěr! Šárka Pančochová vybojovala třetí místo na finále SP ve slopestylu

16.03.2018

Šárka Pančochová slaví na úplném konci sezony velký úspěch. V posledním závodu Světového poháru ve slopestylu si česká freestyle snowboardistka dojela pro nejlepší výsledek ročníku, když v italském Seiser Almu obsadila tří místo. „Je to krásný zakončení sezony. Do léta pak jde člověk s pocitem, že to má smysl. Je to velká motivace pokračovat dál v tréninku a zlepšovat se v tricích,“ radovala se Pančochová.

O gradující formě ke konci zimy přesvědčila Šarka Pančochová minulý týden na domácím Evropském poháru v Peci pod Sněžkou, kde skončila druhá. A ve skvělých výkonech pokračovala také na finále Světového poháru v Seiser Almu. V italském středisku si ve čtvrtek pátým místem vyjela účast v šestičlenném pátečním finále. „První den bylo škaredé počasí, začalo hodně sněžit a druhá jízda nebyla úplně ideální. Ale naštěstí se mi podařilo zajet docela dobrou první jízdu, takže do té druhé jsem mohla jít klidnější. Navíc jsem jela skoro až jako poslední, takže jsem věděla, že už mě nikdo nemůže vystrčit,“ řekla Pančochová.

V pátek byly na programu tři finálové jízdy, nejlépe se české reprezentace povedla ta druhá, za kterou si vysloužila 76,05 bodu. „Dala jsem dobrou jízdu, asi nejlepší za celý týden, co tady jsem. Bylo to super a čistý. Celkově je tady ten park strašně příjemný, překážky jsou friendly, člověk se jich nemusí bát. Hrozně ráda sem jezdím, byl to skvělý závod,“ popisovala bezprostředně po závodě.

Bodový zisk jí nakonec zaručil první stupně vítězů v sezoně. Vzhledem k minimálním rozdílům navíc chybělo málo i na druhé a první místo. Od stříbrné Silje Norendalové z Norska dělily Pančochovou dva body, vítězná Ruska Sofya Fedorovová získala 80,46 bodu. „Šance tam určitě byla, body byly poměrně těsně. Měla jsem technicky dobrý raily, možná nejtechničtější ze všech holek. Kdyby se mi v poslední jízdě podařil zajet ještě jeden trik, který jsem chtěla, tak bych určitě byla ještě výš. Škoda to byla, ale takhle na konec sezony, kterou poznamenalo zranění, jsem hrozně ráda za to třetí místo,“ popisovala Pančochová, která v květnu absolvovala operaci pravého ramena. „Jak jsem byla zraněná, tak jsem neměla tolik prostoru, abych najezdila to, co stačily ostatní holky. Mám hroznou radost, že se ta tvrdá práce vyplácí,“ dodala.

Šestnáctá závodnice z olympijského slopestylu v Pchjongčchangu tak v posledním závodě Světového poháru zajela svůj nejlepší výsledek sezony. Naposledy na stupně vítězů vystoupala v listopadu 2016 v italském Miláně, kde v Big Airu skončila rovněž třetí. „Neočekávala jsem od sebe nic, chtěla jsem si zajet tu nejlepší jízdu. S nikým se neporovnávat, jen sama se sebou. Koncentrovala jsem se na sebe a vyplatilo se to,“ uvedla Pančochová. „Je to krásný zakončení sezony. Do léta pak jde člověk s pocitem, že to má smysl. Je to velká motivace pokračovat dál v tréninku a zlepšovat se v tricích,“ dodala. Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři