×
Eva Samková si při natáčení cestopisu vyzkoušela seskok padákem, horolezení  i freeride

Eva Samková si při natáčení cestopisu vyzkoušela seskok padákem, horolezení i freeride

25.04.2018

Uplynulá sezona, v níž dosáhla na olympijský bronz, pro ni byla nejdelší v kariéře. O měsíc si jí prodloužila díky natáčení cestopisného dokumentu. Z dobrodružné cesty po Alpách si Eva Samková přivezla pochroumaný kotník, o nic závažného se ale nejedná a už za pár dní bude moci odložit berle.

„Stalo se mi to na trampolíně, kde jsem trochu zbytečně divočila. Ale fyzioterapeutka říkala, že by to nemělo být nic dramatického,“ popisovala vznik zranění kotníku Samková. Že se nejedná o vážný zdravotní problém, poté potvrdila také návštěva u Pavla Koláře, která odhalila lehce poškozený zevní vaz. Aby urychlila uzdravení, pomáhá si při chůzi berlemi. Lehce našlapovat na nohu ale může a za pět dní už je definitivně odloží. Příprava na další sezonu tak podle lékařů v ohrožení není. Dobrou zprávou je také to, že česká snowboardcrossařka nebude muset absolvovat původně plánovanou operaci ramene. Minimálně ne tento rok.

Lehké zranění kotníku si Samková přivezla z cesty po Evropě. V Rakousku, Itálii a Slovinsku se uplynulý měsíc věnovala natáčení cestopisného dokumentu, který vzniká ve spolupráci s Českou televizí a společností Snow Nomads. Pořadem bude Samková provázet se svým manažerem a bývalým úspěšným skicrossařem Tomášem Krausem.

Společně si užili hodně dobrodružství, například tandemový seskok ze čtyř kilometrů nebo divoký freeride v Söldenu. Nejnáročnější pro ni však byla ferrata v Rakousku. „Jako malá jsem s rodiči byla často na skalách, ale takhle už jsem dlouho nelezla. Tomík si to dokázal užít, ale já jsem měla pocit, že bojuju o život. Byla to strmá stěna, nějakých 200 výškových metrů. Jsem ráda, že jsem se překonala,“ popisovala. „V polovině stěny jsem fakt byla poměrně vyčerpaná, bylo to takové nepříjemné. Ale teď mám pocit, že zvládnu víc než dosud,“ dodala.

Kromě adrenalinových zážitků se musela popasovat také s novou rolí před televizní kamerou. „Z rozhovorů jsem zvyklá, ale tohle bylo trochu jiné. Natáčeli nás ale kluci, které znám z dřívějších projektů, takže to bylo v pohodě. Měli jsme super partu, nebyla tam žádná křeč. Celkově to byl skvělý výlet, hodně intenzivní. Máme z něj hrozně moc zážitků,“ uvedla dvojnásobná olympijská medailistka s tím, že při tvorbě dokumentárního seriálu, který bude mít premiéru na podzim, je čeká ještě velká porce práce ve studii.

Foto: Snow Nomads

Fotogalerie


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři