×
Ester Ledecká získala velký křišťálový glóbus. Potřetí v řadě!

Ester Ledecká získala velký křišťálový glóbus. Potřetí v řadě!

10.03.2018

Ester Ledecká ovládla snowboardový paralelní obří slalom ve švýcarském Scuolu a s předstihem může slavit velký křišťálový glóbus. Trofej pro vítěze celkového pořadí Světového poháru v alpském snowboardingu získala už potřetí za sebou.

Před dvěma týdny odjížděla z olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu se dvěma zlatými medailemi na krku, minulý týden ve Světovém poháru oslavila malý křišťálový glóbus a dnes si dojela i pro ten velký. Fantastická sezona Ester Ledecká vrcholí a česká reprezentantka sbírá trofeje, kde se dá. „Paráda! Před závodem jsem to neřešila. Jako každý závod jsem se soustředila od brány k bráně, od jízdy k jízdě a snažila se podat co nejlepší výkon," radovala se po závodě.

Ve švýcarském Scuolu začala Ledecká, jak je jejímm zvykem, naprosto přesvědčivě. V kvalifikaci zajela druhý nejrychlejší čas za Inou Meschikovou z Rakouska a s přehledem postoupila do hlavního závodu. Na úvod vyřazovacích jízd se střetla se Slovinkou Glorií Kotnikovou, kterou porazila a postoupila dál. Ve čtvrtfinále ukončila závod domácí reprezentantce Julii Zoggové a v semifinále si poradila i s Claudií Rieglerovou z Rakouska.

Ve velkém finále česká závodnice narazila na dlouhodobou a pravidelnou soupeřku Aljonu Zavarzinovou z Ruska. A byl to velký boj. Celou trať jely obě finalistky naprosto vyrovnaně, nakonec ale Ledecká protnula cílovou čáru o pouhé dvě setiny sekundy dříve, než ruská konkurentka. Po rychlém ověření na světelné tabuli pak Ester mohla začít slavit už patnácté vítězství ve Světovém poháru a především zisk velkého křišťálového glóbu, který zvedla nad hlavu i ve dvou předchozích sezonách. "Všechny jízdy byly dost vyrovnaný, holky jezdily fantasticky, takže mě tohle vítězství stálo hodně sil. Ale tak to je vždycky. Vždycky musím hrozně bojovat," popisovala Ledecká.

Prkno teď na nějaký čas zase odloží. Závod ve Scuolu byl jejím posledním snowboardovým v této sezoně. Přímo ze Švýcarska se přesune do švédského Aare, kde jí čeká finále lyžařského Světového poháru.

Foto: FISGenerální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři