×
Z kvalifikace na Holmenkollenu postoupil pouze Koudelka

Z kvalifikace na Holmenkollenu postoupil pouze Koudelka

09.03.2018

Pouze Roman Koudelka se probil ze složité páteční kvalifikace pro nedělní individuální závod na Holmenkollenu. Český závodník obsadil 29. místo. Jeho krajan Čestmír Kožíšek si vylosoval černého petra a obsadil první nepostupovou 51. příčku.

Raw Air Turné je seriálem šesti závodů na norském území, kde se do celkového hodnocení započítávají body z každého soutěžního skoku včetně kvalifikací či soutěže družstev.

Z dvojice českých reprezentantů se nejprve rozjel ke svému pokusu Koudelka. V solidních podmínkách předvedl dobrý skok do vzdálenosti 121 metru a měl s přehledem zajištěný postup. Kožíškovi se naopak při podobné větrné konstelaci nedařilo. Zaznamenal pouze 115 metrů a vzhledem k nízké kompenzaci měl do závodu daleko.

Kvalifikace, kterou absolutně neovlivňovaly výkyvy povětrnostních podmínek, přinesla i několik zklamání v podobě nepostupu favorizovaných závodníků. Pod branami postupu zůstal třeba vítěz závodu ze Zakopaneho Anže Semenič nebo stabilní účastník druhých kol a bronzový medailista polského týmu z Pchjončchangu Maciej Kot.

Jako první atakovali hranici 130 metrů Dawid Kubacki a Robert Johansson. Druhý jmenovaný nakonec v kvalifikaci obsadil druhé místo. Na své aktuální poměry skočil výborně i Richard Freitag, jenž bral třetí příčku. Svou suverenitu posledních týdnů ale potvrdil Kamil Stoch. Z nižšího nájezdu dal 131 metru a s velkým náskokem zvítězil.

V sobotu je na programu soutěž týmů. Český tým má v Oslu pouze dva závodníky, tudíž se podobně jako v Lahti týmového závodu nezúčastní.

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři