×
Viktor Polášek potvrdil formu ze sobotního závodu, v Rasnově skončil třináctý. Ostatní Češi byli diskvalifikováni

Viktor Polášek potvrdil formu ze sobotního závodu, v Rasnově skončil třináctý. Ostatní Češi byli diskvalifikováni

24.09.2018

Po smolné sobotní diskvalifikaci ze sedmého místa si Viktor Polášek v nedělním závodu spravil chuť. V rumunském Rasnově totiž skončil třináctý a posbíral rovných dvacet bodů do průběžného hodnocení letní Grand Prix. Spolu s ním bodoval i Lukáš Hlava, který byl po prvním kole devatenáctý, ale ve druhém byl diskvalifikován. Na start prvního kola se nedostalo hned osm skokanů spolu s Čestmírem Kožíškem a Romanem Koudelkou kvůli kombinéze – výšce rozkroku.

Oba čeští skokani tak nemohli vylepšit svá sobotní umístění. Roman Koudelka byl v prvním závodu v Rasnově na osmém místě a Čestmíru Kožíškovi pouze o jedno místo uniklo druhé kolo. Spolu s nimi byl v neděli diskvalifikován i Lukáš Hlava - ve druhé kole. Skončil tak třicátý, čímž bral alespoň jeden bodík. „Kluci byli před startem diskvalifikovaní kvůli problémům s kombinézou – výšce rozkroku,“ sděluje místopředseda skokanského úseku Jan Baier.

Celá dvě kola tak z českých závodníků absolvoval pouze Viktor Polášek, který navázal na výborné sobotní výsledky zastíněné následnou diskvalifikací ze sedmé pozice. V neděli byl český skokan po prvním kole na dvanácté pozici, když předvedl 94,5 metrů a od rozhodčích dostal dobře bodově zaplaceno (3x 18, dvakrát o půlbod více). Na elitní desítku mu chybělo jen dvanáct desetin bodů. Lukáš Hlava si pojistil finále devatenáctým místem za 92 metrů. Po prvním kole vedl německý skokan Karl Geiger.  

Druhé kolo již bez „Hlávky“ se  povedlo Poláškovi úplně stejně jako první část, skočil totiž do shodné vzdálenosti. V konečném součtu se ale o jedno místo propadl a byl třináctý. Závod byl hodně vyrovnaný, když mu na jedenáctého Fettnera scházely jen dvě desetiny. „Polda potvrdil naše slova z předchozího závodu o zlepšení techniky,“ komentoval jeho výkon Jan Baier.

Druhé klání v Rasnově mělo nakonec stejného vítěze jako to první. Geiger si tak za víkend připsal do hodnocení letní Grand Prix rovných dvě stě bodů, když tentokrát vyhrál před Rusem Jevgenijem Klimovem a Polákem Davidem Kubackim.

Výsledky nedělního závodu najdete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři