×
V Pyeongchangu dokázal z Čechů bodovat pouze devětadvacátý Roman Koudelka, fantastickou formu potvrdil Rakušan Stefan Kraft

V Pyeongchangu dokázal z Čechů bodovat pouze devětadvacátý Roman Koudelka, fantastickou formu potvrdil Rakušan Stefan Kraft

15.02.2017

V Pyeongchangu dokázal z Čechů bodovat pouze Roman Koudelka, který skončil devětadvacátý. Fantastickou formu potvrdil vítězstvím Rakušan Stefan Kraft, druhý skončil Němec Andreas Wellinger a třetí místo vybojoval Polák Kamil Stoch.

Z úterní kvalifikace se do středečního závodu probojovali: 13. Koudelka, 14. Janda, 23. Vančura a 38. Hlava. Dveře závodu se uzavřely pro 50. Vojtěcha Štursu.

Ve středečním závodu v Pyeongchangu první kolo sedlo Romanu Koudelkovi. Ten na olympijském můstku předvedl 132,5 m a zařadil se na devatenácté místo. Ostatním reprezentantům Korea štěstí nepřinesla a skončili v úvodním dějství. Nejblíže měl k postupu Jakub Janda, 122,5 m mu zajistilo 32. příčku. Smůlu neprorazili ani dnes Tomáš Vančura s Lukášem Hlavou. Vančurovi patřilo 35. místo a Hlava se zařadil na 50. pozici.

O lídra prvního dějství si to opět rozdali Rakušan Stefan Kraft s Němcem Andreasem Wellingerem. Úspěšnější byl Rakušan, který doskočil na metu 138 m.

Roman Koudelka si ve finále pohoršil

Umístění ve druhé desítce neudržel ve finále Čech Roman Koudelka. Závodník z Lomnice nad Popelkou za 119,5 m spadl až na devětadvacáté místo.

Vedoucí pozici uhlídal jistým skokem 137,5 m Stefan Kraft a druhé putovalo do Německa zásluhou Andreasa Wellingera. Třetí skončil Polák Kamil Stoch.                

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2017/JP/3921/2017JP3921RL.pdf

 Oficiální sponzor

Partneři