×
V Planici se opět dařilo Sakalovi, skončil šestnáctý

V Planici se opět dařilo Sakalovi, skončil šestnáctý

05.02.2018

Filip Sakala byl opět nejlepším z českých reprezentantů během dalšího vystoupení v závodě Kontinentálního poháru ve slovinské Planici. Letošní maximum sice nevylepšil, ale 16. příčka pro něj znamená opět solidní přísun bodů. Vítězem se stejně jako v sobotu stal Anže Lanišek.

Z trojlístku českých reprezentantů byl opět Sakala jasně nejlepší. Po prvním kole obsadil solidní sedmnácté místo za 127 metrů. Ostatní Češi Tomáš Vančura a Damian Lasota měli do druhého kola daleko. Vančura nenavázal na solidní výkon ze soboty a skončil až na 43. pozici, Lasotovi závody v Planici nevyšly a výsledková listina závodu ho klasifikovala na 50. místě.

Po prvním kole bylo zaděláno na velkou slovinskou show. Za výrazně vedoucím Laniškem byl totiž druhý Jurij Tepeš a třetí místo držel další závodník se zkušenostmi ze Světového poháru Tomaž Naglič. V sobotu druhý Philipp Aschenwald se nacházel po první sérii skoků až na šesté příčce.

Ve druhém kole se opět dokázal Sakala zlepšit. Zaznamenal 129,5 metru a obsadil nakonec šestnácté místo. O tři pozice si tak v porovnání se sobotou pohoršil. Jen malý rozdíl ho však dělil od elitní desítky. Za tou zaostal pouze o 2,1 bodu.

Druhé kolo přineslo velké drama i v souboji o přední pozice. Výjimku tvořil Lanišek. Ten sice nevyhrál tak výrazně jako v prvním víkendovém závodě, ale i tak měl náskok před druhým krajanem Tepešem ve výši necelých devíti bodů. Na bronzový stupínek povyskočil Aschenwald, který předvedl 131 metrů a těsně porazil Němce Piuse Paschkeho.

Novým lídrem celého seriálu je nyní Němec Andreas Wank, jenž přeskočil Slovince Nejce Dežmana startujícího ve Světovém poháru ve Willingenu. Nejlepším z Čechů je 23. Čestmír Kožíšek. Sakala zásluhou dvou pěkných umístění v Planici poskočil na 47. místo seriálu.

Výsledky nedělního závodu najdete zde

 Oficiální sponzor

Partneři