×
V Čajkovském triumfoval suverénně Huber, z Čechů byl nejlepší 15. Polášek

V Čajkovském triumfoval suverénně Huber, z Čechů byl nejlepší 15. Polášek

17.03.2018

Předposlední závod Kontinentálního poháru v ruském Čajkovském přinesl naprosto jednoznačnou výhru Stefana Hubera. Český reprezentant Viktor Polášek potěšil patnáctým místem, Lukáš Hlava se po nepovedeném druhém pokusu umístil až jako 27.

 

Hlavovi přitom skvěle vyšlo první kolo závodu. Skočil 132 metry a patřila mu po prvním skoku skvělá desátá příčka. Do finále závodu prošel i Polášek, jenž zaznamenal za 121 metrů třináctou příčku. Nedařilo se naopak Filipu Sakalovi. Ten předvedl pouze 103 metry a skončil hluboko pod čarou.

Po prvním kole suverénně vedl Stefan Huber, který předvedl 141,5 metru a měl náskok přes deset bodů na druhého Němce Martina Hamanna. Třetí pozici držel Huberův krajan Ulrich Wohlgenannt, jenž zaostal za Hamannem ještě o dva a půl bodu.

Ve druhém kole si oba čeští závodníci přece jenom pohoršili. Polášek spadl po půl metru kratším pokusu na patnáctou příčku, Hlava skončil na 27. pozici poté, co ve druhém kole vyhořel a předvedl jen 104 metry.

Dost se však měnilo také pořadí na stupních vítězů. Své pozice neudrželi Hamann a Wohlgenannt, kteří skončili na desátém, resp. sedmém místě. Jejich pozice na bedně zaujali Cene Prevc a Constantin Schmid, kteří shodně letěli za 135 metrů.

V neděli Kontinentální pohár vyvrcholí posledním závodem v moderním ruském středisku.

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři