×
Úspěšný vstup mladých pušek do COC, vynikající sedmý Vančura a dvanáctý Polášek

Úspěšný vstup mladých pušek do COC, vynikající sedmý Vančura a dvanáctý Polášek

08.08.2015

Zatímco seniorská reprezentace bojuje o body SP v německém Hinterzartenu, dnes se mladíci Polášek, Vančura a Štursa snažili o dobrá umístění v závodu Kontinentálního poháru v polské Wisle. Nejvíce se v sobotu dařilo benjamínkovi Vančurovi, který bral sedmou příčku a dvanáctému Poláškovi.

Před rokem ještě sdruženář a nyní se z mladíka Vančury rýsuje dobrý skokan, který brzy potrápí, doufejme, i ty nejlepší. Dnes získal první a důležité body v závodu Kontinentálního poháru v polské Wisle. V obou kolech předvedl dva vyrovnané skoky a připsal si na své konto nejlepší český výsledek. V prvním kole měl jeho skok hodnotu 125 metrů a ve finále si o metr pohoršil, na 124 metrů. V závěrečném hodnocení mu však patřila vynikající sedmá příčka.

Nezklamal ani novoměstský Viktor Polášek, který v úvodu skočil 124 metrů, ale druhé kolo pokazil a skok 120 metrů ho katapultoval na dvanáctou příčku. Naopak se nedařilo Štursovi, ten za výkon 123 metrů obsadil nepostupovou třiatřicátou příčku.

„Byl to dnes těžký závod, ale jsem velmi spokojený, zkoušeli jsme nové věci už v tréninku, ale v závodě je to jiné. Chlapci pracují dobře a chtějí se zlepšovat, což je důležité," pochvaloval spolupráci s mladíky šéftrenér Schallert.

Nejlepšího dnešního výsledku dosáhl Nor Bjoereng, který pouze o jednu desetinu předčil Poláka Kantyku, třetí pozici získal Rakušan Aschenwald.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://live.berkutschi.com/skijumping/3820

MT

 Oficiální sponzor

Partneři