×
Turné čtyř můstků pokračuje v Ga-Pa. Do novoročního závodu postupují Koudelka, Matura i Janda

Turné čtyř můstků pokračuje v Ga-Pa. Do novoročního závodu postupují Koudelka, Matura i Janda

31.12.2014

O nápravě reputace mohou mluvit čeští skokané na lyžích. Do druhého závodu Turné čtyř můstků, který hostí německý Garmisch-Partenkirchen, postoupili hned tři reprezentanti. Vedle předkvalifikovaného Romana Koudelky se v novoročním závodě představí také Jan Matura a Jakub Janda.

Silvestrovská kvalifikace na druhý závod prestižního miniseriálu se Čechům povedla. Z kvarteta Koudelka, Hájek, Janda a Matura nepostoupil do závodu pouze Antonín Hájek, kterému dosažených 107 metrů zdaleka nestačilo. Naopak matadoři Janda a Matura si se 120ti, resp. 122ti metry postup zkušeně pohlídali. "Kvalifikace by pro nás měla být automatická, v Oberstdorfu se moc nedařilo," vzpomněl nepovedený úvod Turné Jan Matura.  "Dnešní skok nebyl špatný, technika je dobrá, ale občas mám problémy s váhou,“  přiznal.

V kvalifikaci se tentokrát představila i česká jednička Roman Koudelka. Lomnický skokan naznačil vynikající formu už při tréninku, kde dolétl až na hranici 135 metrů a jako bronzový vystoupal na pomyslné stupně vítězů. V kvalifikaci si lehce pohoršil, skočil 131,5 metru a o příčku klesl. Po kontrole vybavení  FIS u obávaného Seppa Gratzera byl následně diskvalifikován za nevyhovující kombinézu. Koudelka tak může být rád, že se mu tato nepříjemnost stala při kvalifikaci, kterou jako jeden z nasazených favoritů nemusel vůbec absolvovat.

Nový rok tak nejspíš přivítá u šicího stroje. "A nebo si vezmu jinou," usmíval se po kvalifikaci. A měl proč, můstek v Ga-Pa mu sedí. "Se skokem jsem spokojený, skáče se mi tu dobře. Užívám si to a je mi jedno, proti komu skáču," ukázal zdravé sebevědomí. Zároveň ale neztrácí pokoru. "Skoky mají dobrou úroveň, ale pořád tomu něco chybí,“ myslí si Koudelka.

Vítězem kvalifikace se stal Nor Anders Jacobsen, který skočil 139,5 metru.

Turné čtyř můstků pokračuje už první den roku 2015. Závod začíná ve ve 14:00.

Podrobné výsledky najdete zde:

 

 

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři