×
SP v Klingenthalu na 100% bude!

SP v Klingenthalu na 100% bude!

09.11.2014

V Klingenthalu začali s produkcí sněhu na úvodní závod SP. Organizátoři neponechali nic náhodě a udělali dobře, protože předpověď počasí na tento termín není příliš optmistická.

Finská společnost Snow –Tek, která již produkovala umělý sníh pro ZOH v Soči, začala s produkcí sněhu v Klingenthalu. V příštích deseti dnech by tak mělo vzniknout kolem 3000m3 ,,bílého zlata“.

Vzhledem k povětrnostním podmínkám se organizátoři rozhodli pro finského výrobce. Prezident OC Alexander Ziron prohlásil: ,, Slyšeli jsme o této společnosti již při OH v Soči. Potom jsem navštívil Finsko, abych se o této technologii více dozvěděl. Byl jsem velmi nadšený a spokojený kvalitou sněhu. Dalším plusem je, že výroba může probíhat téměř bez ohledu na počasí. Tato produkce je však spojená s určitými finančními výdaji. Jsem rád, že díky této metodě můžeme zaručit perfektně upravený můstek a mít tak jistotu.“

A. Käis z finské společnosti vysvětluje způsob výroby: ,, Voda se tak silně a rychle ochladí, že vznikne led, ze kterého se vytvoří sníh. Systém nevyžaduje použití ekologicky škodlivých chemických látek. Výsledný sníh dokáže odolat i velmi vysokým teplotám, je tak vhodný nejen pro skoky na lyžích, ale i běžecké lyžování."

Na závěr prezident OC Ziron slibuje divákům nejen pěknou podívanou, ale i pohled na můstek, který bude krásně bílý!

Úvodní závod SP odstartuje 21. listopadu.

MT

 

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři