×
Smolné Lahti, dařilo se pouze Koudelkovi

Smolné Lahti, dařilo se pouze Koudelkovi

08.03.2015

Sever Čechům příliš štěstí nepřináší. Nejlépe si v individuálním závodu v Lahti vedl Roman Koudelka, který skončil čtrnáctý. Vyhrál Rakušan Kraft před druhým Freundem a třetím Fannemelem.

V neděli pokračoval v Lahti další závod severského turné. Z lavičky číslo jedenáct se jako první spustil Antonín Hájek.Nebyl to zcela vydařený skok, předvedl 109,5 m, a to na finále bohužel nestačilo. „Tonda se potýká s technickými problémy v letové fázi, letošní sezóna mu úplně nevychází,“ povzdechl si asistent Šimek. Hned po Hájkovi se snažil zlepšit českou reputaci Jakub Janda. Metry oproti Hájkovi přidal, ale i tak díky 113,5 se zařadil na „čekačku“, vyhlídky na postup nebyly zcela příznivé. Nakonec z toho bylo třetí místo pod čarou. Ani Jan Matura v individuálním závodu dnes nezazářil, 109,5 m nebylo v podání závodníka Dukly Liberec zcela šťastných a i jemu se postup rozplynul, zařadil se na nepostupovou 43. příčku.

Poslední nadějí pro český tým byl Roman Koudelka. Lomnický odchovanec si sice 119 m zajistil postup do finále, ale dnes to nebylo ono. Samotné gesto po doskoku hovořilo jasně, že to nebyl povedený skok. Osmnáctá výchozí pozice na finále. Nejlépe si s můstkem po prvním kole poradil Nor Fannemel a ujal se vedení.

Druhé dějství nepřineslo výrazná překvapení. Koudelka, poslední české želízko, ke svému skoku z prvního kola ještě dva metry přidal, přesto na nejlepší desítku to dnes nestačilo a skončil čtrnáctý. Druhé kolo na medailových pozicích kartami trochu zamíchalo. Mety nejvyšší dosáhl Rakušan Kraft, druhý skončil Němec Freund, třetí Nor Fannemel.

Podrobné výsledky najdete zde: http://live.berkutschi.com/worldcup/3820

Severské turné pokračuje hned zítra kvalifikací v Kuopiu.

Pondělí, 9. března: 15:00 - Trénink,  17:00 - Kvalifikace

Úterý, 10. března: 16:00 - Zkušební kolo, 17:15 - Závod

MTGenerální partner

Hlavní partner

Partneři