×
Slovinci ovládli lety týmů. Češi na posledním místě

Slovinci ovládli lety týmů. Češi na posledním místě

16.03.2019

Předposlední závod letošní Raw Air turné proti sobě svedl celkem 10 týmů na leteckém můstku v norském Vikersundu. Po výborných výkonech všech čtyř skokanů se z prvenství poprvé února 2016 radovali Slovinci. Český kvartet naopak skončil na posledním desátém místě.

Češi přitom do závodu nevstoupili vůbec špatně, Viktor Polášek založil úvodním skokem, který měřil 195 metrů v mírném vánku pod lyže.

Bohužel pro český výběr, byl to nejlepší skok našich reprezentantů.

Ve druhé sérii Tomáš Vančura nezklamal, když si doletěl pro 182 metrů v mirném vánku do zad. Jenže šance na postup do druhého kola se vytratily po nepovedeném skoku Čestmíra Kožíška, který doskočil už na 148,5 metrech. Češi se v tu chvíli propadli na beznadějné poslední místo. Nic na tom nemohl změnit ani pokus Romana Koudelky, který navíc měřil jen 189 metrů a byl v závěrečné sérii nejkratší.

Spolu s Čechy vypadli v prvním kole Finové, kteří ale měli na devátém místě obrovský náskok 53,4 bodů.

Ve druhém kole dotáhli senzační vítězství Slovinci. Ti se naposledy radovali z triumfu v únoru 2016, kdy se jim podařilo vyhrát závod na velkém můstku ve slavném Holmenkollenu. Od té doby se několikrát dostali na stupně vítězů, ale po prvním místě sahali marně.

Kvartet ve složení Anže Semenič, Peter Prevc, Domen Prevc a Timi Zajc však nasbíral ve Vikersundu celkem 1632,9 bodů a favorizované Němce porazil o 26,6 bodů. Třetí skončili nakonec Rakušané. Těm se podařilo přeskočit Polsko, za které zklamal hlavně Kamil Stoch, který posledním skokem předvedl rovných 200 metrů a přišel o třicetibodový polský náskok před Rakušany, které posunul Stefan Kraft letem dlouhým 239,5 metrů.

V neděli od 17:00 se bude ve Vikersundu skákat individuální závod.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři