×
Skokany ve Wisle trápil vítr, Koudelka s nachlazením na děleném dvanáctém místě

Skokany ve Wisle trápil vítr, Koudelka s nachlazením na děleném dvanáctém místě

15.01.2015

Poslední závody SP ve skocích na lyžích se potýkají s nepříznivým počasí. I v polské Wisle trápil skokany vítr a druhé kolo muselo být zrušeno. Nejlépe si vedl v tomto jednokolovém závodu Rakušan Kraft před druhým Prevcem a třetím Freundem. Z Čechů byl nejlepší dvanáctý Roman Koudelka.

Dopoledním sítem neprošlo české duo Matura, Hájek. V podvečerním závodu jsme se tak mohli alespoň těšit ze zastoupení předkvalifikovaného Romana Koudelky a Lukáše Hlavy, který se skokem 117,5 m získal v kvalifikaci postupové čtyřiatřicáté místo.

,,Roman není úplně v super kondici, potýká se s mírným nachlazením. Pracujeme, aby byl brzy fit a zlepšilo se to,“ upozornil Kryštof Kuba na stav české jedničky.

Stejně jako na letech v Kulmu musela i tady jury druhé kolo zrušit. Na vítr doplatil i jindy silný závodník Nor Bardal. Ten neustál skok a skončil ležet na dopadu. Následně byl převezen do nejbližší nemocnice, kde mu diagnostikovali zranění levé ruky. ,,Samozřejmě, že to mohlo být horší. Je to nepříjemné a smutné, ale se vrátím. Jen nevím, jak to bude dlouho trvat," řekl dvaatřicetiletý Nor ve svém prohlášení.

Koudelka přes větrné poryvy předvedl solidní skok s délkou 121,5 m a zařadil se na dělenou dvanáctou pozici společně s Němcem Neumayerem. Nakonec byly potvrzeny výsledky z kola prvního a druhé jury zrušila. Pohořeli Rakušané Schlierenzauer, Diethart či Slovinec Kranjec nebo domáci Polák Kot.

Hlava v prvním kole skočil pouze 112,5, což mu přineslo nepříliš spokojenou 48. příčku.

Zvítězil opět Rakušan Kraft, jehož forma od Turné neustále stoupá. Druhý byl Prevc a třetí Freund.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://berkutschi.com/de/front/results/11677

 


 

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři