×
Skokan Roman Koudelka se ve Wisle vklínil mezi elitní desítku, letní sezonu zahájil šestým místem

Skokan Roman Koudelka se ve Wisle vklínil mezi elitní desítku, letní sezonu zahájil šestým místem

15.07.2017

Do individuálního sobotního závodu naskočil nejlépe z Čechů skokan Roman Koudelka, který se dokázal vklínit mezi elitní desítku a skončil šestý. Zvítězil domácí Polák David Kubacki, druhý byl jeho kolega Maciej Kot a třetí Němec Karl Geiger.

Do poslední soutěže ve Wisle vstupovalo hned kvarteto českých skokanů. Bohužel Štursovi, Poláškovi ani Vančurovi se nepodařilo probojovat do finále. Tomáš Vančura byl klasifikován za 114 m jako 41. O jeden metr si polepšil jeho reprezentační kolega Viktor Polášek, ani ten za 115 m na druhé kolo nedosáhl a patřila mu 40. příčka. Vojtěch Štursa skončil 39. 114,5 m.

Skvěle se úvod vydařil Koudelkovi, který navázal na svůj včerejší dlouhý skok a výkon 128 m ho katapultoval na čtvrtou příčku. Na třetího Nora Tandeho ztrácel český závodník pouze půl bodu. Vedoucí pozice se ujal díky 133 m Maciej Kot.

Ve finále pouze Roman Koudelka, překvapil Kubaki

Pouze Roman Koudelka reprezentoval české barvy ve finále. V něm si ale metrově pohoršil na 125,5 m, což ho odsunulo na šesté místo, ale i přesto se dokázal udržet v elitní desítce. Na stupních vítězů se pozice proměnily, Kot neuhájil post vedoucího závodníka a skončil druhý. Až na nejvyšší příčku se naopak z průběžného šestého místa posunul Polák Dawid Kubacki, třetí místo patřilo Němci Karlu Geigrovi.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3002/2018JP3002RL.pdfGenerální partner

Hlavní partner

Partneři