×
Skokan Kožíšek se ve Vikersundu blýskl osobním rekordem, dominoval Slovinec Prevc

Skokan Kožíšek se ve Vikersundu blýskl osobním rekordem, dominoval Slovinec Prevc

14.02.2016

Ve třetím leteckém klání v norském Vikersundu dominoval Slovinec Prevc. Osobním rekordem 226 metrů se na leteckém můstku blýskl český skokan Čestmír Kožíšek, kterému patřila bodovaná devětadvacátá příčka.

Z odpolední kvalifikace se podařilo postoupit hned kvartetu českých skokanů. Nejlépe si vedl za 213,5 m Roman Koudelka, kterému náležela slibná patnáctá pozice. Také Jan Matura si skokem 204 m polepšil a byl dvaadvacátý. do závodu se probojovali i další dva letci. Kožíšek byl za 195,5 m pětadvacátý a Vančura uzavíral díky 203,5 m třicátou pozici.

Doprovázející trenér Žídek zmiňuje problémy, se kterými se český tým na můstku ve Vikersundu potýká:"Máme problémy s nájezdem, nemůžeme si tu správně najet do odrazu. A z toho pramení chyby v mechanickém provedení do dalších fází skoku."

V prvním leteckém klání se situace již tak příznivě pro české barvy nevyvíjela. Koudelka s Maturou se dělili o nepostupové 37. místo. Česká jednička předvedla let 193,5 m a zkušený závodník Dukly Liberec 203 m. Jen těsně unikl postup nejmladšímu Vančurovi. Ten za 213,5 m byl jednatřicátý.

Pěkným skokem se v prvním kole blýskl Čestmír Kožíšek, který svým veleletem 226 m si na své konto připsal osobní rekord. Za tento povedený výkon vyfasoval v průběžném hodnocení třiadvacátou příčku.

Vedoucí pozici hájil průběžný lídr Prevc.

Ve druhém kole Kožíšek metry ubral 185 m, což mu v konečném součtu přisoudilo devětadvacáté místo. "Jsem rád, že se konečně létalo a ne jen skákalo na buben, tím to bylo trošku atraktivní jak pro nás skokany, tak i pro fanoušky. Sám se sebou jsem spokojený, jenom by to chtělo ještě stabilizovat druhá kola. I když dnešní finálové kolo se mně líbilo, ale přeci jenom tam jsou ještě drobné chyby, které se holt ve světové špičce neodpouští," zhodnotil lomnický skokan.

Také dnes závod ve Vikersundu uhájil fenomén zimy Peter Prevc před druhým Rakušanem Kraftem a třetím Norem Stjernenem.

Podrobné výsledky najdete zde:

Komplettes Ergebnis Generální partner

Hlavní partner

Partneři