×
Sakala útočil v Zakopane na stupně vítězů. Druhé kolo se nevydařilo

Sakala útočil v Zakopane na stupně vítězů. Druhé kolo se nevydařilo

17.03.2019

Druhý víkendový závod Kontinentálního poháru tolik úspěšný pro české skokany, jako v sobotu, nebyl. Pozice v elitní desítce sice byly vyklizeny, ale na druhé straně bodovali všichni tři. Filip Sakala navíc útočil na stupně vítězů, ale ve druhém kole se pořadím propadl.

Sakala doletěl v prvním kole závodu do vzdálenosti 134,5 metrů a byl druhý. Na vedoucího Poláka Aleksandera Zniszczola sice ztrácel výrazných 11,5 bodů, ale měl našlápnuto k dalšímu senzačnímu výsledku.

Ve druhém kole ovšem měl ohromnou smůlu na podmínky. Zatímco většině skokanů foukalo pod lyže, jemu zafoukalo do zad. Přípis 5,7 bodů sice ještě nemusel znamenat tak výrazný propad pořadím, ale Sakala celkově svůj druhý skok nezvládl. Pouhých 104,5 metrů znamenalo propad na 20. místo.

„Být v TOP 6 po prvním kole je pro mě relativně nová věc a zatím hledám cestu, jak se s tím popasovat,“ uvedl po závodě Sakala. „Věřím, že budu brzy zvládat i druhá kola, pokud budu po tom prvním tak vysoko. V této sezoně jdu postupně nahoru, může to být vlastně pro mě zlomová sezóna. Ještě máme před sebou jeden závodní týden,“ vyhlížel závody v ruském Čajkovském.

Po sobotním pátém místě skončil Lukáš Hlava na 19. pozici, tedy jednu příčku před Sakalou. I Hlava měl solidně nakročeno k dalšímu umístění v elitní desítce, když byl za 129,5 metrů jedenáctý. Ve druhém kole však přidal pouze 117,5 metrů.

Body za 24. místo vybojoval i Vojtěch Štursa, který předvedl skoky dlouhé 120,5 a 119,5 metrů.

Druhý závod v Zakopane vyhrál již zmíněný domácí aleksander Znisczczol o 13,4 bodů před Slovincem Jakou Hvalou. Třetí byl další Slovinec Žak Mogel.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři