×
Sakala i Štursa bodovali v obou závodech Kontinentálního poháru

Sakala i Štursa bodovali v obou závodech Kontinentálního poháru

22.01.2020

Do světového poháru v Titisee-Neustadt naskočili minulý víkend pouze Roman Koudelka a Viktor Polášek, jelikož jejich parťáci Filip Sakala a Vojtěch Štursa se účastnili Kontinentálního poháru v Klingenthalu. A oba dva čeští skokani dosáhli ve víkendových závodech na body, přičemž nejlepším umístěním byla 22. pozice Sakaly z neděle. Sobotní závod ovládl Stefan Huber, o den později se radoval Robin Pedersen.

Poměrně slušně obsazený závod nabídl v sobotz celkem jednoznačnou podívanou. Po prvním kole vedl rakouský skokan Stefan Huber za 136 metrů o téměř pět bodů před krajanem Clemensem Aignerem a o další čtyři body zpět byl Robin Pedersen. Také ve druhém kole nebyl nikdo metrově ani bodově lepší než Huber, jenž dal skvělých 142 metrů a vyhrál s náskokem 20,1 bodů. Pořadí za ním se měnilo, Aigner druhé kolo nezvládl a propadl se na čtvrté místo, naopak ze šestého místa na druhé se ve finále posunul Slovinec Žiga Jelar. Nor Pedersen třetí příčku udržel.

Z českých skokanů držel po prvním kole výborné čtrnácté místo Vojtěch Štursa (127,5 metrů) a slušně si vedl také Filip Sakala, jenž dal o dva metry méně a byl devatenáctý. Ve finále si bohužel oba čeští skokani pohoršili. Štursa skočil 125 metrů a klesl na třiadvacáté místo, Sakala byl za 126,5 metrů o příčku pod ním, čtyřiadvacátý. Třetí český zástupce Čestmír Kožíšek se do finálové třicítky nedostal, skončil za 119 metrů na děleném 38. místě.  

O den později naopak museli čeští skokani útočit ve druhém kole ze zadních pozic. Filip Sakala šel do finále z děleného 28. místa za 123 metrů. Vojtěch Štursa, jenž dal v lepších podmínkách o půl metru více, poskočil do finále po tom, co svůj skok nezvládl domácí Martin Hamann s vysokým startovním číslem 50. Mimo finále opět zůstal Čestmír Kožíšek (111,5 metrů, 54. místo). Ve finále v hodně nevyrovnaných podmínkách předvedl Štursa 112 metrů, ale i tak se posunul na dělené 25. místo. Sakala dal 121,5 metrů, čímž vystoupal z osmadvacáté pozice na dvaadvacátou.

Stejně jako v sobotu udržel vedoucí závodník po prvním kole svou nejvyšší pozici. Robin Pedersen totiž šel do finále s krásným bodovým polštářem 12,1 bodů na Daniela Hubera a Clemense Leitnera. Pořadí se ve finále měnilo. Huber klesl na třetí místo, naopak Aigner se dostal díky nejlepšímu skoku druhého kola za 136,5 metrů z osmé pozice na druhou. A protože Pedersen skočil „jen“ 125,5 metrů, musel být rád, že jeho náskok před dvojicí Rakušanů byl poměrně velký – nakonec se udržel na prvním místě o čtyři body.

Sobotní výsledky najdete zde, nedělní výsledková rekapitulace tady.

Průběžné pořadí Kontinentálního poháru, který pokračuje o víkendu v Sapporu, je na tomto odkazu.  Oficiální sponzor

Partneři