×
Na Turné je důležité být vpředu, což při malých bodových rozdílech jsem, hlásí Koudelka

Na Turné je důležité být vpředu, což při malých bodových rozdílech jsem, hlásí Koudelka

30.12.2018

Vydařený první závod pro české barvy. Roman Koudelka se pátým nejlepším skokem finálového klání posunul na jedenácté místo s malým rozdílem na pátého Dawida Kubackiho. Viktor Polášek byl při své první účasti v hlavním závodu v Turné na bodech. „Svůj skok jsem předvedl až ve druhém kole. Těším se teď na další závod do Ga-Pa,“ říká po Oberstdorfu Roman a trenér David Jiroutek je spokojený jak s ním, tak s premiérou Viktora Poláška. Další závodníci si cenili atmosféru v Audi Areně, kterou vyzdvihl třeba i Rakušan Stefan Kraft.

Roman Koudelka byl při sobotní kvalifikaci na šesté pozici. V prvním kole porazil Anže Semeniče a byl na 15. místě. Ve finále předvedl pátý nejlepší skok a posunul se na 11. místo. „Po včerejší kvalifikaci mě lidi hodně tlačili na bednu. Obdržel jsem snad více zpráv, než kdybych závod vyhrál. Svůj skok jsem předvedl až ve druhém kole. Na Turné je ovšem důležité být vpředu, což po dnešním závodu při malých bodových rozdílech jsem. Těším se teď na další závod do Ga-Pa,“ říká český skokan. Není tajemstvím, že můstek v Garmisch-Partenkirchenu patří ke Koudelkovým oblíbeným.

David Jiroutek, trenér českého týmu: „Škoda prvního Romanova skoku. Tam byl ještě agresívnější na lyže. Pro Turné je jeho 11. místo skvělý základ. Viktor Polášek poprvé na Turné bodoval, a to ne s úplně vydařenými skoky. I to se cení a může na dalších závodech skákat v klidu.“

Rjoju Kobajaši měl po prvním kole náskok 2,7 bodů na Markuse Eisenbichlera. Ve druhém kole při obtížných podmínkách skočil 126,5 metrů, což lídrovi světového poháru nakonec stačilo na výhru – o čtyři desetiny bodu. „Nemyslím na celkové vítězství, ale na skoky v Ga-Pa. Doufám, že se mi podaří takhle skákat i nadále,“ přeje si japonský lídr letošní sezony.

Markus Eisenbichler ve druhém kole dával německým fanouškům v Audi Areně naději na vítězství. Nakonec jen těsně prohrál s Rjoju Kobajašim. „Jsem extrémně spokojený s pozicí a hlavně že jsem byl na podiu. Škoda, že Německo nevyhrálo, ale s tím už se teď nic neudělá. V létě jsme se speciálně na Turné připravovali, hodně jsme zde trénovali, a vyplatilo se,“ těší německého skokana, který bude mít určitě velkou diváckou podporu i na druhém německém závodu v Ga-Pa.

Diváckou atmosféru si pochvaloval třetí Stefan Kraft a na dálku vyzval fanoušky, aby podobnou kulisu vytvořili i v rakouských částech Turné – v Innsbrucku a Bischofshofenu. „Začátek sezony pro mě nebyl jednoduchý, ale třetí místo je pro mě výborným začátkem na Turné. To, co dnes diváci v Oberstdorfu předvedli, bylo fantastické. Doufám, že taková atmosféra bude i na rakouských můstcích. Jsme dva Rakušané v desítce (spolu s Davidem Huberem – pozn. aut.), což je dobré,“ říká skokan, který byl ve své kariéře v Oberstdorfu již počtvrté na pódiu.

Turné čtyř můstků pokračuje v Garmisch-Partenkirchenu. Na Silvestra začíná od 14 hodin kvalifikace, hlavní závod o den později na Nový rok ve stejný čas.Oficiální sponzor

Partneři