×
První závod ve Frenštátu vyhrála Takanašiová, české závodnice nebodovaly

První závod ve Frenštátu vyhrála Takanašiová, české závodnice nebodovaly

17.08.2018

V pátek 16. srpna odstartovala jedna z hlavních akcí letošního léta, skokanské závody v rámci Memoriálu Jiřího Rašky. První ze dvou závodů ženské letní Grand Prix ve Frenštátu pod Radhoštěm vyhrála suverénka letošního léta Sara Takanašiová z Japonska, která si nejlépe vedla v kvalifikaci, v prvním kole a ve finále své vedení uhájila. Z kvalifikace postoupily do prvního kola dvě české závodnice – Barbora Blažková a Marta Křepelková, ale obě mezi bodovanou třicítku proskočit nedokázaly.

Již kvalifikace ukázala, že Sara Takahašiová pomýšlí na příčky nejvyšší. Vyhrála jí totiž s náskokem 1,3 bodů před Maren Lundbyovou a rázně tak vkročila za vítězným hattrickem. Česká skokanka Barbora Blažková se v poklidu dostala mezi postupovou čtyřicítku, když za 81,5 metrů byla na 24. místě. O deset pozic níže figurovala zkušená Marta Křepelková, trojnásobná medailistka z univerziády v Almatech 2017, která skočila 75 metrů. Naopak mimo první kolo zůstaly Karolína Indráčková (42. místo), Štěpánka Ptáčková (46.) a Michaela Rajnochová (52.).

V hlavním závodu tak bojovaly o body dvě české skokanky, ovšem na finálové kolo nedostáhly. Marta Křepelková se startovním číslem tři dlouho čekala, zda to vyjde či nikoliv. Nakonec jí třicítka unikla o necelé čtyři body a byla druhá pod čarou na 32. místě za 78,5 metrů. Barbora Blažková na výkon z kvalifikace nenavázala, ubrala na 77 metrů a obsadila 34. pozici. Do finále šla z nejlepší Takanašiová, která v prvním kole předvedla nejdelší skok – 98 metrů – a vedla s náskokem 6,5 bodů před Němkou Althausovou.

Nechybělo však moc a ve finále se náskok Japonky rozplynul. Po prvním kole čtvrtá Maren Lundbyová totiž jako jediná z celého startovního pole překonala stovku, když doskočila na výborných 101 metrů. Tímto výkonem za sebe odsunula Itovou i Althausovou a čekala, co ukáže Takanašiová. Ta svůj skok také natáhla, dala 99 metrů a tato délka jí nakonec stačila, aby vyhrála o 1,7 bodů a navázala tak na triumfy z Hinterzartenu a Courchevelu.

Výsledky pátečního závodu najdete zde.

Další program Memoriálu Jiřího Rašky a Světového poháru žen ve skoku na lyžích:

Sobota 18.8.:

13:30 – Oficiální zahájení

14:00 – druhý závod žen v rámci letní Grand Prix

 

Neděle 19.8:

13:30 – Oficiální zahájení

14:00 – Memoriál Jiřího Rašky; závod mužů HS106 v rámci letního Kontinentálního poháru mužů a zároveň finálový závod Beskydy Tour

 

Více info na www.jiriraska.cz

Stupně vítězů. Zleva druhá Maren Lundbyová, vítězná Sara Takanašiová a třetí Katharina Althausová

Stupně vítězů. Zleva druhá Maren Lundbyová, vítězná Sara Takanašiová a třetí Katharina AlthausováOficiální sponzor

Partneři