×
Poslední skokanský víkend: Do Planice bez Koudelky s Poláškem

Poslední skokanský víkend: Do Planice bez Koudelky s Poláškem

20.03.2019

Finálové závody Světového poháru ve slovinské Planici se budou muset obejít bez Romana Koudelky a Viktora Poláška. Trenér David Jiroutek na závěrečné lety místo nich vyslal zkušeného Lukáše Hlavu a mladíka Filipa Sakalu.

Zatímco pro Romana Koudelku tím skončila sezona po letech ve Vikersundu, Polášek ještě vyrazí na závěrečné závody Kontinentálního poháru v ruském Čajkovském, kde se bude o víkendu závodit na velkém můstku. Spolu s Poláškem se do Ruska vydá Vojtěch Štursa.

Reprezentační áčko (Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek, Filip Sakala a Tomáš Vančura) bude létat v Planici, kde na ně čeká už ve čtvrtek kvalifikace pro páteční individuální závod. V sobotu je na programu závod týmů a v neděli pak finále Světového poháru, do něhož se kvalifikuje nejlepší třicítka v hodnocení celé sezony.

Účast si sice zajistil i Roman Koudelka, ale aktuálně třináctý muž Světového poháru už do Planici nevyrazil. Po pokažené minulé sezoně však může být s tou probíhající nadmíru spokojený. Ve Světovém poháru nasbíral 523 bodů a rok zakončí s největší pravděpodobností v první patnáctce.

Také jednadvacetiletý Polášek si v této sezoně už body do Světového poháru nepřipíše. Aktuálně je na 41. pozici s 54 body, což je oproti minulému ročníku, kdy nezískal ani bod, více než pozitivní. Českou dvojku sice letos trochu trápily nevyrovnané výkony, ale jednoznačný progres, který předvedl, z něho dělá do nadcházejících let velkou naději pro tuzemský skok.Generální partner

Hlavní partner

Partneři