×
Peter Prevc vítěz kvalifikace a všichni Češi do sobotního závodu

Peter Prevc vítěz kvalifikace a všichni Češi do sobotního závodu

25.07.2014

V polské Wisle odstartoval ve čtvrtek 24.7. 2014 seriál letních závodů ve skoku na lyžích FIS Summer Grand Prix 2014. Do kvalifikačních bojů vstoupila vyrovnanými výkony šestice našich reprezentantů ve složení Jakub Janda, Jan Matura, Lukáš Hlava, Antonín Hájek a Čestmír Kožíšek. Všichni čeští skokané se s přehledem kvalifikovali do sobotního závodu. Vítězem se stal Slovinec Peter Prevc.

Na nejdelší metu doletěl z českého týmu s výkonem 125,5 m sedmnáctý Jakub Janda. Druhý z Čechů skončil na 19. místě Antonín Hájek, 29. Jan Matura, 30. Lukáš Hlava a 31. Čestmír Kožíšek. ,,Nálada i atmosféra je v týmu dobrá, udělali jsme během dvou měsíců hodně práce, s výkony jsem spokojený,“ prohlásil po zdařilé kvalifikaci trenér Richard Schallert.

Dle nového systému postupuje do sobotního hlavního závodu z kvalifikace celkem 48 skokanů. Závodníci jsou rozděleni do čtyř skupin po dvanácti a do druhého kola postupuje z každé skupiny šestice nejlepších. Do celkového umístění se pak započítává jak samotná kvalifikace, tak výsledek prvního i druhého kola.

Dnes je na programu týmový závod, kde za Českou republiku budou skákat Jakub Janda, Lukáš Hlava, Antonín Hájek a Roman Koudelka, v sobotu pak pokračuje závod jednotlivců.

MTOficiální sponzor

Partneři