×
Olympijský program skokanů rozšíří soutěž smíšených družstev

Olympijský program skokanů rozšíří soutěž smíšených družstev

20.07.2018

Mezinárodní olympijský výbor na svém zasedání v Lausanne schválil rozložení disciplín pro zimní olympijské hry v roce 2022. V čínském Pekingu se poprvé milovníkům skoků na lyžích představí soutěž smíšených týmů, které měly svou premiéru během Grand Prix 2012.

Představenstvo olympijského výboru se na rozšíření počtu skokanských disciplín ze čtyř na pět dohodlo ve středu během svého zasedání ve Švýcarsku, kde zároveň schválilo i přidání dalších čtyř lyžařských a snowboardových disciplín.

Doposud se na olympiádě konaly individuální závody mužů a žen na středním můstku, mužů na velkém můstku a týmový mužský závod. Od čínských Her se bude skákat také v týmovém mixu. Zatím není určeno, zda se bude skákat na středním nebo velkém můstku, ale je dost reálné, že by se mohlo závodit na větších můstcích. Od nové sezony totiž budou i ženy absolvovat mnohem více závodů na velkých můstcích kvůli zrušenému pravidlo o maximálním konstrukčním bodu (doposud platilo HS108), zatímco střední můstky by mohly být více upozaděny.

Závody smíšených družstev spatřily poprvé světlo světa v roce 2012 během letní Grand Prix. Nový formát měl svou sněhovou premiéru v listopadu 2012 na Světovém poháru v Lillehammeru. Od roku 2013 jsou pak smíšené týmy součástí také mistrovství světa a vůbec první titul mistrů světa získali Japonci. Na posledním šampionátu v roce 2017 ve finském Lahti zvítězil německý kvartet.Generální partner

Hlavní partner

Partneři