×
Norové neměli ve Vikersundu konkurenci, suverénně opanovali družstva

Norové neměli ve Vikersundu konkurenci, suverénně opanovali družstva

17.03.2018

Skokani Norska suverénně opanovali závod družstev v rámci závodu světového poháru v norském Vikersundu. Před druhým Polskem měli neuvěřitelný náskok 265,6 bodu. Třetí místo pak brali nečekaně Slovinci. Český tým nestartoval.

Norští skokani měli obrovskou převahu už od první série závodníků. Sestava ve složení Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang či Robert Johansson měla tak velký náskok, že ve druhém kole už ani druhý tým průběžného pořadí už i se skokem navíc Nory neporážel.

O druhé místo za Nory se však strhla pořádná mela. Konstantně dobře skákali Poláci, ale ještě o chlup lépe na tom byli Slovinci. Těm ovšem srazil vaz velmi nepovedený druhý pokus Domena Prevce, takže svěřenci Gorana Januse nakonec museli brát jen třetí příčku poté, co Peter Prevc prohrál svůj souboj s Kamilem Stochem.

Do boje o stupně vítězů dlouho promlouvali také Rakušané, ale těm zase vůbec nepomohly kratičké pokusy v podání Philippa Aschenwalda, který za svými kolegy ve čtvrté skupině až příliš zaostával. Ze hry o stupně vítězů byly po nepovedených výkonech Andrease Wellingera či Karla Geigera Němci.

Celkové pořadí Raw Air turné ještě dokázal svými individuálními výkony pořádně zdramatizovat Robert Johansson. Z náskoku 89,1 bodu uloupil po dvou pokusech zhruba 34 bodů a živí v případě nedělního zaváhání Stocha šanci na celkový triumf. Ten však i tak zůstává nepříliš reálný.

Norské turné bude završeno kláním jednotlivců, v němž s nejvyšší pravděpodobností Kamil Stoch definitivně oslaví triumf ve světovém poháru.Generální partner

Hlavní partner

Partneři