×
Nepřijdu si jako favorit, říká Koudelka před Turné

Nepřijdu si jako favorit, říká Koudelka před Turné

26.12.2014

Turné čtyř můstků začíná. V páteční podvečer se na tiskové konferenci v Oberstdorfu sešla pětice elitních skokanů, aby se před startem prestižní série podělila o své pocity. Nechyběl ani český reprezentant Roman Koudelka.

Fannemel, Koudelka, Hayboeck, Amman. Tak vypadá elitní kvarteto, jež figuruje v čele celkového hodnocení Světového poháru a které se sešlo s novináři pouhý den před zahájením 63. ročníku legendárního Turné čtyř můstků. Seriál odstartuje sobotní kvalifikací a nedělním závodem na můstku v Oberstdorfu, poté se skokané přesunou do Garmisch-Partenkirchenu, následovat bude rakouská část - Innsbruck a Bischofshofen.

Největší pozornost se upíná k nositeli žlutého trikotu, Noru Andersi Fannemelovi. "Každý má šanci vyhrát, mým cílem je udělat dobré skoky. Co bude dál, se uvidí," prohlašuje s pokorou.

Roman Koudelka byl na předzávodní tiskové konferenci samý úsměv. Z českého závodníka sršela pozitivní energie a svými vtipnými a trefnými komentáři si získal řadu příchozích diváků. "Nepřijdu si jako favorit. Je nás tu hodně a každý může překvapit. Je jedno, jestli to je Oberstdorf, Ga-Pa nebo Innsbruck. Ale přiznám se, že se nejvíc těším do Ga-Pa. Ten můstek mám velmi rád," prozradil.

S velkými ambicemi jdou do seriálu Rakušané. "Turné je velmi specifické. Nikdy není jasný vítěz. Je nesmírně těžké se zkoncentrovat na všechny čtyři závody v tak krátké době,“ ví loňský vítěz Thomas Diethart, který však v letošním Světovém poháru drží až 49. příčku a zopakovat loňský triumf pro něj bude nesmírně obtížné.

Cenný titul naopak chybí ve sbírce Švýcara Simona Ammanna. V průběžném pohárovém pořadí se dělí o pátou příčku se Slovincem Prevcem a také on bude na Turné čtyř můstků patřit mezi největší favority.

Sobotní kvalifikace začíná v Oberstdorfu v 16:30 a české barvy v ní bude hájit čtveřice Koudelka, Matura, Janda, Hájek.

 

 

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři