×
Němci vyhráli týmový závod na juniorském mistrovství světa, v ženách bylo nejlepší Slovinsko

Němci vyhráli týmový závod na juniorském mistrovství světa, v ženách bylo nejlepší Slovinsko

03.02.2018

Zvítězili v prvním kole, nejlépe si vedli také v kole druhém. Řeč je o mladých německých skokanech, kteří na juniorském mistrovství světa berou v týmovém závodě nejcennější kov. Do druhého kola šli s náskokem pěti bodů na Nory, který nejenže udrželi, ale ještě ho navýšili. Seveřanům se totiž finálové klání nepovedlo a propadli se na třetí místo za druhé Rakousko. Česká čtveřice skončila v prvním kole, když obsadila jedenáctou pozici. V ženském závodě vyhrály Slovinky s náskokem více jak sta bodů.

Český kvartet ve složení Dušan Doležel, Radek Selcer, Radek Rýdl a František Holík skončil na 11. místě a zůstal hluboko za posledním postupovým osmým místem; na Rusko ztratili mladí Češi 45 bodů. Po skoku Doležela na 86 metrů ještě byli čeští skokani v pětibodovém kontaktu, Selcer ale dopadl do vzdálenosti o dva metry menší, a když Rýdl předvedl jen 75 metrů, bylo jasné, že je postup nenávratně pryč. Poslední z čtveřice František Holík dal 83,5 metrů a za Českou republikou skončila pouze Amerika a Rumunsko.

Po prvním kole bylo jasné, že boj na prvních třech místech bude pořádně otevřený. Nejlepší pozici mělo Německo, jelikož kvartet Raimund, Lisso, Weigel a Schmid získal 528,1 bodů. Druhým Norům nepomohlo ani to, že jejich první skokan Villumstad a čerstvý vítěz individuálního závodu Lindvik (jenž předvedl nejlepší výkon prvního kola za 104 m) byli ve svých skocích nejlepší, kdežto za Němce vyhrál pouze jejich druhý článek Lisso. I tak ztráceli Seveřané 5,2 bodů. Na sobě měli doslova nalepené Rakousko (Schwann, Hörl, Lienher, Leitner), jenž nasbíralo jen o dvě desetiny bodu méně. Ztráta čtvrtých Slovinců již byla výraznější.

Do finále šla osmička nejlepších a pořadí od čtvrtého místa níže se neměnilo. Osmí skončili Rusové, před nimi Japonci, šestá příčka patřila mladým Finům, pátou pozici si vyskákalo Polsko a s nepopulární bramborou se museli spokojit Slovinci. Ti ztratili na bronzové Norsko 15 bodů. Nory doslova potopil třetím skokem Ødegaard (92 m) a předstihli je Rakušané. Co víc, Rakousko dokonce po polovině finálového kola vedlo o 1,4 bodů, když Schwann a Hörl vždy vyhráli svojí část a porazili německé soupeře. Lienher s Leitnerem ale na Weigela a Schmida nestačili a Němci a po dvou letech opět berou zlato.

Kompletní výsledky týmového závodu mužů ve skocích na lyžích na juniorském MS najdete zde.

Ženský závod vyhrálo Slovinsko. A to naprosto suverénně. Čtveřice Breclová, Križnarová, Komarová a Klinecová deklasovala soupeřky rozdílem třídy. Vyjma Komarové vyhrály všechny tři skokanky obě svá kola a Slovinky tak měly před stříbrným Ruskem náskok 111 bodů. Třetí místo po prvním kole udržela Francie, české juniorky nestartovaly.

Výsledky týmového závodu žen naleznete na tomto odkazu.Oficiální sponzor

Partneři