×
Na velké můstky jsem připravená, hlásí Blažková před startem sezony

Na velké můstky jsem připravená, hlásí Blažková před startem sezony

14.11.2018

Šesté místo ve FIS Cupu, šestnácté v Kontinentálním poháru, i body v Grand Prix. Léto bylo z hlediska Barbory Blažkové vydařené a příprava probíhala více než dobře. Pak ale jednadvacetiletou skokanku začala trápit záda, kvůli kterým byl její trénink před zimní sezonou ovlivněn. Přesto před prvními závody Světového poháru hlásí, že je připravená. A to i pro zvýšený počet závodů na velkých můstcích, na něž se velmi těší.

Báro, jak jste spokojena s letní přípravou před startem sezony?
Zezačátku jsem se necítila vůbec dobře po kondiční stránce, to se ale asi do dvou měsíců vylepšilo. Skokansky... To si myslím, že jsme na tom dobře. Dost jsme trénovali, ale bohužel po Memoriálu Jiřího Rašky v srpnu ve Frenštátě se mi stal úraz se zády, takže nemohu trénovat úplně naplno.

Kromě vás na letní Grand Prix bodovala ještě Štěpánka Ptáčková. Je pro vás jako ženský tým lepší, že jste na závodech ve větším počtu?
Já jsem tohle zažila už se Zdenou Pešatovou, což byla holčina, co se mnou byla v klubu odmala a bodovaly jsme spolu v zimě v Oberstdorfu. Je to úplně jiný pocit, když nejste na věži sám z jednoho státu. Bohužel jsem se Štěpkou nemohla být ve druhém kole, protože jsem to pokazila, ale je to určitě příslib do dalších závodů.

Jak vy osobně vnímáte stav českého ženského skoku. Je to třeba lepší v porovnání s předchozím rokem?
Osobně si myslím, že tam mají teď dost mladých talentů. Holky jsou ale ještě opravdu mladé, takže nemohou jet ani na mistrovství světa juniorů, což je škoda, protože tam závodí mix týmy a naši nemohou startovat, protože je tam jediná Štěpánka. Ale jinak si myslím, že předchozí léta pro nás byla určitě lepší.

V kalendáři Světového poháru je čím dál tím více závodů na velkých můstcích. Sedí vám to osobně?
Mně to osobně sedí, protože se o mně dost často říká, že čím větší, tím lepší. Uvidíme, jak tomu bude v reálu. Dost jsem trénovala přes léto na Ještědu na velkém můstku a myslím si, že jsem připravená.

Máte nějaký konkrétní cíl pro Světový pohár nebo pro mistrovství světa v Seefeldu? Třeba skočit do třicítky?
K tomu jsem měla blízko před dvěma lety v Lahti, ale o pár bodů mi to nevyšlo. Určitě se budu snažit předvést co nejlepší výkon, abych byla se sebou spokojená. A snažit se do mixu, abychom byli do osmého místa a dostali se do druhého kola.

Závod smíšených týmů bude nově i v programu olympijských her. Je i to větší motivace do další práce?
Osobně jsem už jela mix několikrát, takže už to tolik nevnímám. Je to spíš jiné v tom, že s klukama moc netrénujeme, takže v tom je to jiné. Je to ale velká motivace v tom, abychom brali víc ten sport týmove a ne jako jednotlivec.Oficiální sponzor

Partneři