×
Na Velké ceně v Lomnici nad Popelkou zvítězil domácí skokan Čestmír Kožíšek, ženy ovládla Barbora Blažková

Na Velké ceně v Lomnici nad Popelkou zvítězil domácí skokan Čestmír Kožíšek, ženy ovládla Barbora Blažková

15.08.2016

Lomnice nad Popelkou hostila již každoročně tamní skokanský závod Velká cena. V mužích jasně dominoval domácí závodník Čestmír Kožíšek před Filipem Sakalou a Benediktem Holubem. V ženách si cenný skalp připsala Barbora Blažková před druhou Zdenou Pešatovou a třetí Janou Mrákotovou.

Tradiční Velká cena v Lomnici nad Popelkou nabídla divákům zajímavou podívanou. Kromě závodu mužů a žen se o pódiová umístění střetli také žáci a dorostenci.

V dopoledním soutěžním klání si to o pódiová umístění rozdali žáci. Kvalitní a vyrovnané výkony předvedl frenštátský Petr Vaverka (64 m a 66 m), který nakonec druhým finálovým skokem si zajistil celkové vítězství před druhým Jiřím Konvalinkou z Harrachova (65 m a 61 m). Třetí příčku vybojoval domácí Radim Sudek (56 m a 55 m).

V dorostenecké soutěži v prvním kole nejdelší skok 74 metrů ukázal harrachovský František Lejsek. Ten ale finálové kolo pokazil a přeskočil ho frenštátský závodník Radek Selcer, který druhým skokem 72,5 m se dostal na příčku nejvyšší. Třetí místo pak putovalo do Harrachova zásluhou Petra Šablatury.

Do ženského závodu nastoupila skoro kompletní ženská reprezentace. Vysokou laťku nastavila již od prvního kola Barbora Blažková, která doskočila na metu 68 m. O čtyři metry méně a průběžné druhé místo si zajistila výkonem 64 m Zdena Pešatová. Třetí byla za 61,5 m Jana Mrákotová. Ve finále se nakonec pořadí nezměnilo. Vedoucí pozici jasně uhájila desenská závodnice Blažková před Pešatovou a Mrákotovou.

Do hlavního závodu, který se konal v odpoledních hodinách, naskočilo celkem 43 závodníků. Bohužel se ho nemohla zúčastnit většina skokanské reprezentace z důvodu plánované přípravy na další světové závody. Jak řekl trenér Jakub Jiroutek:,,Bohužel  nás čeká příprava ve Frenštátě a dále ladíme formu k SP v Hakubě a na CoC v Kuopiu.“ 

Velkým favoritem na zisk pěkného umístění byl tak domácí skokan a reprezentant ČR Čestmír Kožíšek. Závodník Lomnice nad Popelkou si hned úvodním skokem 77,5 m pohlídal průběžné vedení a ani ve finále nedal ostatním šanci, výkon 74 metrů ve druhém soutěžním klání ho katapultoval na první místo a zajistil mu i celkové vítězství. Vyrovnané výkony 73 metrů v obou kolech a zasloužené druhé místo putovalo do Frenštátu zásluhou Filipa Sakaly. Na třetí příčku dosáhl jeho oddílový kolega Benedikt Holub.

Podrobné výsledky najdete zde:

/userfiles/files/KYOScan20160814155231.pdf

MT

 Oficiální sponzor

Partneři