×
Muži v Oslu neuspěli, v sobotu nebodovali

Muži v Oslu neuspěli, v sobotu nebodovali

15.09.2018

Kontinentální pohár v norském Oslu skákali po ženách také muži, těm se ale nepodařilo navázat na úspěchy Štěpánky Ptáčkové a Barbory Blažkové. Nejvíce se dařilo Filipu Sakalovi, který obsadil konečné 36. místo.

Skok dlouhý 86 metrů dvaadvacetiletému Sakalovi na postup do druhého kola nestačil. Lépe na tom přitom nebyli ani další dva Češi, kteří se závodu zúčastnili.

Tomáš Vančura si sice doletěl pro 89 metrů, tedy o tři metry dál než Sakala, ale kvůli výraznější podpoře větru a odpočtu téměř sedmi bodů skončil těsně za ním. Vančura se podělil s Polákem Stekalou o 37. příčku. Třetí z Čechů, Viktor Polášek, skončil s 82,5 metry na 42. pozici.

Závod se stal kořistí Rakušana Philippa Aschenwalda, který zvítězil po skocích dlouhých 106 a 104 metrů s obřím náskokem 17 bodů před Slovincem Zakem Mogelem. Třetí příčku obsadil zkušený Nor Andreas Stjernen.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde. V Oslu se bude na středním můstku skákat i v neděli a opět budou k vidění závody mužů i žen.Generální partner

Hlavní partner

Partneři