×
MS Lahti: První mistrovský titul bere Němka Carina Vogt, nejlepší Blažková 32.

MS Lahti: První mistrovský titul bere Němka Carina Vogt, nejlepší Blažková 32.

24.02.2017

První mistrovský titul si v Lahti připsala Němka Carina Vogt, Češky do druhého kola neprošly, nejlepší byla 32. Barbora Blažková.

Ze čtvrteční kvalifikace se do pátečního závodu probojovaly Blažková s Křepelkovou, nedařilo se Mrákotové, která zůstala za branou postupu.

Barbora Blažková v první závodním kole doskočila na metu 84 metrů a jen těsně jí uniklo finále, zařadila se na nepopulární 32. místo. Ani Marta Křepelková, druhá česká zástupkyně, se nedokázala posunout dále, 77 m jí nakonec zajistilo ve výsledkové listině až 38. pozici.

Hodnocení trenéra reprezentace Patrika Chluma:

„Marta Křepelková předvedla na sebe slušný skok. Ač získala na univerziádě tři medaile, tak v této konkurenci to je mnohonásobně těžší. Bára Blažková ukázala svůj lehce nadprůměrný skok, má zde problém s nájezdovým postavení, které souvisí i s nájezdovou rychlostí, od které se vše odvíjí. Při kvalitnějším skoku by mohla pomýšlet na 25. pozici, což si myslím, že je u ní reálné."

Nejlépe si vedla Norka Maren Lundby, která za 99,5 m se usídlila na vedoucí pozici před Japonkou Takanshi 98 m. Pomyslný bronz brala Němka Carina Vogt 98,5 m. Ve druhém kole se dokázala až k vysněnému zlatu prokousat Němka Carina Vogt 96,5, která navázala na zlato z Mistrovství světa ve Falunu. Průběžně druhá Takanshi spadla na bronz a na střbrný stupínek se prodrala díky  vyrovnanému skoku 96,5 m Japonka Ito.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2017/JP/3797/2017JP3797RL.pdf

 Oficiální sponzor

Partneři