×
Mrákotová překvapila třetím místem na Alpen Cupu

Mrákotová překvapila třetím místem na Alpen Cupu

19.08.2014

České skokanky vstoupily úspěšně do Alpen Cupu. O nejlepší výsledek se postarala třetím místem Jana Mrákotová.

Seriál dámských letních soutěží Fis Alpen Cup odstartoval v Německu na můstku v Pöhle. Do boje vstoupila i šestice českých skokanek. Na můstku HS 66 si nejlépe z Češek vedla K. Indráčková na sedmé příčce těsně následovaná J. Mrákotovou na příčce osmé.

Čtvrteční závod nepřinesl na vítězné pozici žádné změny, opět dominovala domácí Němka A. Reischová, která zvítězila s náskokem skoro třiceti bodů. Ani v tomto závodě český tým nezaváhal a také B. Blažkové se podařilo prorazit do první desítky. Obsadila neočekávané šesté místo. ,,Velká spokojenost, ale myslím si, že všechny máme ještě na lepší umístění. Uvidíme, jak se bude dařit dál,“ dodala s úsměvem Blažková. Ani ostatní reprezentantky nezůstaly pozadu. Indráčková si o pár míst pohoršila a skončila desátá, M. Rajnochová čtrnáctá, Š. Ptáčková sedmnáctá, J. Mrákotová devatenáctá. Té se bohužel nepodařilo navázat na vynikající sedmé místo z předchozího závodu.

 

Po závodech v Pöhle se celá česká výprava tvořená i trenérem Hájkem, asistentem Vamberou a masérkou Pánkovou přesunula do vzdálenějšího Bischofsgrünu. I tady dívky předvedly skoky, za které se rozhodně nemusí stydět. Nedělní závod nakonec přinesl českým barvám pódiové umístění. J. Mrákotová trefila odraz a dva skoky dlouhé 59,5 metru jí zajistily vynikající třetí místo. Šest desetin dělilo od medailového umístění pátou K. Indráčkovou. Závod opět suverénně ovládla A. Rieschová, která si tím pojistila celkové vítězství Alpen Cupu.

Celkové výsledky najdete zde:

http://www.skiclub-bischofsgruen.de/uploads/media/Pokal-Wertung.pdf

 

 Oficiální sponzor

Partneři