×
Mohlo to být ještě lepší, ale s šestým místem jsem spokojený, hlásí Koudelka

Mohlo to být ještě lepší, ale s šestým místem jsem spokojený, hlásí Koudelka

05.08.2018

Skokan na lyžích Roman Koudelka dosáhl na velkém můstku ve švýcarském Einsiedelnu na velmi solidní umístění, když si doskákal pro šesté místo! Po závodě byl spokojený, nicméně si je vědom toho, že ve svých skocích má ještě rezervy. „V závodě vždy zapracuje nervozita a nejsou to tak vydařené pokusy jako v tréninku,“ říká nejlepší český skokan současnosti.

Koudelka si doposud vyskákal 13. a 22. místo, nyní se poprvé objevil v elitní desítce: „Letní sezóna mi zatím úplně nevychází, i když výsledkově to není špatné,“ říká turnovský rodák.

Devětadvacetiletý skokan si však je vědom toho, že je schopen skákat ještě dál, v tréninku se mu to daří: „ V tréninku jsem schopný vyhrát a v závodě vždy zapracuje nervozita. Není možné skákat trénink do 10. místa a pak být v ostrém závodě 22. jako minulý týden v Hinterzartenu. To jsem se na na sebe naštval,“ vyčítá si Koudelka zpětně závod v Německu.

Ve svých pokusech nicméně vidí juniorský mistr světa z roku 2007 pokrok: „Jsem strašně rád, že se povedlo udělat kus práce, což se ukázalo dnes v závodě, a i když vím že to mohlo být lepší, tak s šestým místem jsem spokojený,“ hodnotí závod v Einsiendelnu, ve kterém zaznamenal skoky dlouhé 113,5 a 110 metrů. Koudelka už má recept na další zlepšení: „V dalších závodech se chci zaměřit hlavně na uvolněnost a věřím, že se pak výsledky dostaví.“

Český skokan ví, že za jeho šestým místem a dalšími úspěchy stojí i spousta dalších lidí z jeho okolí: „Poděkování touto cestou patří mé manželce Andree a osobnímu trenérovi Luboši Plecháčovi, kteří při mně stojí v těch nejtěžších chvílích, například v loňské sezóně, a vždy mě podrží. Bez nich by to prostě nešlo!“ říká Roman Koudelka s vděkem a na závěr dodává: „Speciální poděkování patří i klukům z týmu včetně trenérské dvojice Jiroutek, Hájek.“

Další závod čeká české skokany ve francouzském Courchevelu 10. a 11. srpna.Oficiální sponzor

Partneři