×
Mladé pušky jedou, dvanáctý Holík

Mladé pušky jedou, dvanáctý Holík

18.01.2015

Další díl série COC narušilo špatné počasí, přesto se čeští reprezentanté neztratili. František Holík v těžkých podmínkách vybojoval skvělé dvanácté místo.

Byl to pouze jednokolový závod, neustálé průtahy, čekání a oddalování měly za následek to, že  trval skoro tři hodiny. Ve zkušebním kole upadl Viktor Polášek. ,,Dnes mě nejvíc zatrnulo při pádu Poldy (Polášek), vypadalo to na poraněné kolo a kotník, nakonec z toho byl lehký otřes mozku. Do závodu už pak nenastoupil, jsem rád, že je v pořádku,“ řekl trenér juniorů Jiroutek.  Nebyl to pouze český reprezentant, kdo upadl. ,,Bylo tu ještě pět ošklivých pádů, ale prý to je na Sapporo normální počasí, ještě horší než včera,“ podotkl Vojta Štursa, který v této jednokolové soutěži skončil až šestatřicátý. 86,5 m bylo jeho dnešním maximem.

To Polášek skokanské dění sledoval už jen z role diváka a mohl alespoň držet palce svým kamarádům. ,,Byl jsem trochu otřesený po skoku, ale už je vše ok. Spadl jsem na záda a bouchl se hlavou o zem. Ještě trochu cítím bolest za krkem, ale to je normální,“ okomentoval svůj pád závodník Nového Města na Moravě.

Komu se podařilo vyniknout, to byl František Holík, když skočil 109,5 m, za což byl oceněn pěknou dvanáctou příčkou. ,,Ani jsem to nečekal,“ dodal s překvapením šestnáctiletý skokan. Trenér Jiroutek je s působením svého kádru v Japonsku nadmíru spokojený. Je vidět, že áčkové reprezentaci budou mladé pušky pěkně šlapat na paty. Držme jim palce za týden na SP v Sapporu.

Nejdelší skok dne předvedl Rakušan Poppinger 135,5 metru, za ním se pak seřadili Slovinci. Semenič  a Naglič 130,5 m se dělili o druhé místo a za nimi v těsném závěsu skončil jejich oddílový kolega Hvala.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://data.fis-ski.com/pdf/2015/JP/3853/2015JP3853RL.pdf

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři