×
Lundbyová vyhrála premiérové Raw Air turné žen. V Trondheimu Češky nebodovaly

Lundbyová vyhrála premiérové Raw Air turné žen. V Trondheimu Češky nebodovaly

15.03.2019

Zatímco mužský 3. ročník Raw Air turné bude pokračovat ještě lety na mamutím můstku ve Vikersundu, ženy mají své závody za sebou. Ve vůbec prvním ročníku dokázala uspět vedoucí žena Světového poháru Maren Lundbyová, jež navázala v Trondheimu na prvenství z Lillehammeru a ovládla konečné hodnocení seriálu. Češky v Trondheimu na body nedosáhly.

Čtyřiadvacetiletá Norka prožila parádní turné, když sice na slavném Holmenkollenu v hlavním závodě skončila pátá, ale jinak pouze vítězila. Byla nejlepší ve všech třech kvalifikacích (Oslo, Lillehammer a Trondheim) a přemožitelku nenašla po Lillehammeru ani v závěrečném závodě turné.

Na vítězství v Trondheimu dosáhla po skocích dlouhých 133 a 133,5 metrů. Druhou Němku Juliane Seyfarthovou porazila o 13,1 bodů. Třetí skončila Rakušanka Eva Pinkelnigová.

České reprezentantky postoupily do závodu ve třech. Na body se ale dosáhnout žádné nepodařilo. Blízko postupu do druhého kola byla Karolína Indráčková, která ale skončila první pod čarou. Karolína skočila 107,5 metrů a za postupem zaostala o 2,2 bodů.

Zdenka Pešatová za 99,5 metrů skončila na 35. místě. Štěpánka Ptáčková byla kvůli kombinéze diskvalifikována.

V hodnocení Raw Air turné se nejlépe umístila jednadvacetiletá Indráčková, jež se ziskem 494,4 bodů skončila na 31. místě. Štěpánka Ptáčková posbírala celkem 385,6 bodů a skončila na 38. pozici. Konečné 41. místo patří Zdence Pešatové.

Kompletní výsledky závodu v Trondheimu si můžete prohlédnout zde. Konečné pořadí Raw Air turné v tomto odkazu. Průběžné pořadí Světového poháru pak naleznete zde.

Foto: Twitter FIS Ski JumpingGenerální partner

Hlavní partner

Partneři