×
LGP: Do elitní desítky se v Hinterzartenu vtěsnal šestým místem Roman Koudelka, na bodech také Viktor Polášek

LGP: Do elitní desítky se v Hinterzartenu vtěsnal šestým místem Roman Koudelka, na bodech také Viktor Polášek

29.07.2017

V sobotní soutěži v Hinterzartenu uspěli z českého týmu pouze Roman Koudelka a Viktor Polášek. Lomnický reprezentant se dokázal vtěsnat do elitní desítky a skončil na šesté příčce, mladík Polášek byl dvacátý.

Čtyři čeští mušketýři se utkali o cenné body v sobotní soutěži v Hinterzartenu, nejlépe vlétl do závodu Roman Koudelka, který navázal na včerejší postavení v elitní desítce. Výkon 103,5 m ho katapultoval na osmou pozici, o tu se dělil s Polákem Jakubem Wolným. Do finálového kola proklouzl také Viktor Polášek, 95,5 m mu zajistilo osmadvacáté místo a účast ve druhém dějství.

Do druhého kola bohužel neproklouzli Čestmír Kožíšek a Tomáš Vančura. Lomnickému závodníkovi se nepodařilo navázat na zdařilou včerejší kvalifikaci a skok 95 m ho vynesl na 35. místo. Finále se nepodařilo ani 39. Tomáši Vančurovi 94,5 m. Skvělou formu po prvním kole prokázal Polák Dawid Kubacki před včerejším vítězem kvalifikace Stephanem Leyhem.

O cenné body se ve finále utkali Koudelka s Poláškem

Raketový vzestup ve finále zaznamenal Viktor Polášek,  za 101 m si vysloužil pěkné dvacáté místo. Polepšil si také jeho reprezentační kolega Roman Koudelka. Ten díky vyrovnanému výkonu 103,5 m poposkočil na šestou pozici.

Vedoucí příčku uhájil i po finálovém dějství Polák Dawid Kubacki před druhým Stephanem Leyhem a třetím Piotrem Zylou.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias1.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3003/2018JP3003RL.pdfGenerální partner

Hlavní partner

Partneři