×
Kvalifikaci ve Val di Fiemme zvládli všechni tři čeští skokani, Koudelka byl šestý

Kvalifikaci ve Val di Fiemme zvládli všechni tři čeští skokani, Koudelka byl šestý

11.01.2019

Kvůli kvótám odcestovali na světový pohár pouze tři čeští skokani místo obvyklého kvarteta. Zatímco Lukáš Hlava bude bojovat o co nejlepší výsledky v Kontinentálním poháru, jeho tři parťáci Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek i Viktor Polášek zvládli páteční kvalifikaci na sobotní hlavní závod a postoupili. První místo nevyskákal nikdo jiný než opět Rjoju Kobajaši.

V úvodu kvalifikace dlouhé skoky k vidění rozhodně nebyly, vybočoval snad jen výkon Tilena Bartola za 117,5 metrů. Čestmír Kožíšek měl při svém pokusu poměrně velký vítr do zad, ale dokázal jít na rovnou stodesítku a i díky větrné kompenzaci bez problémů postoupil, celkově z 41. pozice. Bartola překonal až po osmnácti skocích jeho krajan Anže Semenič. Slovinec předvedl 128 metrů a byl dlouho první.

Druhý český skokan Viktor Polášek určitě být spokojený nemohl, doskočil totiž jen na 108,5 metrů a rázem byl první pod čarou. Nevypadalo to, že by některý z jednatřiceti dalších skokanů mohl chybovat, ale stalo se. Osmatřicátý v pořadí Anders Fannemel z Norska za 106 metrů zcela vyhořel a skončil až třiapadesátý. Viktor se nakonec umístil devětačtyřicátý, jelikož diskvalifikace potkala druhého muže z Turné Markuse Eisenbichlera.

Semeniče sesadil až skokan s číslem 48, jenž má výbornou formu. Roman Koudelka totiž předvedl do té doby nejdelší skok dne na 129 metrů, od sudích dostal mj. čtyři devatenáctky a vedl o 1,6 bodů. Na prvním místě vydržel dva skoky, než ho sesadil za 130 metrů Robert Johansson. Ještě o dva metry více přidal Stefan Kraft. Rakušan ukázal hodnotný skok a s celkovým součtem 142,7 bodů notně vyzval Rjoju Kobajašiho. Ale Japonec se zaskvěl ještě lepším výkonem – 134,5 metrů, navíc při o maličko větším zadním větru, než měl Kraft, a o necelé čtyři body vyhrál.

Sobotní závod začíná v 16 hodin, v neděli se skáče nejprve kvalifikace a od 17 hodin druhý závod.

Výsledky páteční kvalifikace z Val di Fiemme najdete zde.Oficiální sponzor

Partneři