×
Kožíšek vybojoval v Bischofshofenu skvělé třetí místo

Kožíšek vybojoval v Bischofshofenu skvělé třetí místo

10.01.2018

Český skokan Čestmír Kožíšek se vrátil po účasti na Turné čtyř můstku zpět do Kontinentálního poháru a okamžitě zaútočil na stupně vítězů! V rakouském Bischofshofenu se mu podařilo po dvou výborných skocích obsadit konečné třetí místo. Na body dosáhli také Lukáš Hlava a Filip Sakala.

Kožíšek vstupoval do druhého kola z šestého místa, na které ho vyneslo 133,5 metru v ideálních větrných podmínkách. I při svém druhém skoku měl šestadvacetiletý Čech velmi slušný vítr pod lyže, čehož využil k letu pro 132,5 metru a posunu nu na konečné třetí místo. Podařilo se mu navíc porazit i lídra Kontinentálního poháru Tomasze Pilcha z Polska a lepší skoky předvedli v Rakousku jen zkušení Tom Hilde a Andreas Wank.

Kožíškovi se povedlo navázat na velmi dobré výsledky z prosincových závodů ve finské Ruce, na kterých vybojoval páté a deváté místo, což mu zajistilo pozvánku do A týmu pro Turné, na němž se ve všech závodech dostal do hlavního závodu, ale nepodařilo se mu postoupit do druhého kola.

Body v Bischofshofenu vybojovali také Lukáš Hlava s Filipem Sakalou. Třiatřicetiletý Hlava skočil dvakrát na 129 metrů a obsadil 20. místo. Sakala si oproti 128,5 metrům z prvního kola v tom druhém o metr pohoršil a vybojoval konečné 22. místo.

Postoupit se tak nepodařilo pouze Tomáši Vančurovi, jehož 118 metrů stačilo pouze na padesátou příčku. Kompletní výsledky prvního závodu v Bischofshofenu si můžete prohlédnout zde. Druhý závod se bude skákat ve čtvrtek od 10:00.Generální partner

Hlavní partner

Partneři