×
Koudelka v Trondheimu skončil poslední, závodu vládl Stoch

Koudelka v Trondheimu skončil poslední, závodu vládl Stoch

13.03.2018

Nepovedené vystoupení v norském Lillehammeru má za sebou český skokan Roman Koudelka. Závod na velkém můstku vyhrál suverén sezony Kamil Stoch o propastných 28 bodů.

Koudelka má za sebou hodně nepovedené závody v Lillehammeru, kde se mu nedařilo ani v pondělní kvalifikaci a ještě hůře dopadl v úterním individuálním závodě. Trénink přitom Koudelkovi šel velmi dobře a v pondělí skočil 130 a 125 metrů. Od kvalifikace to ale bylo spíše trápení.

Po 42. příčce v kvalifikaci nepotěšil Koudelku ani výkon ze zkušebního kola, který měřil jen 109 metrů, přitom v silném větru pod lyže. Nepovedený skok ale předvedl i v hlavním závodě. V něm svůj pokus poměrně brzy zabalil a doskočil pouze do vzdálenosti 111,5 metrů, což znamenalo konečné poslední místo.

V Trondheimu se o poznání více dařilo lídrovi Světového poháru Kamilu Stochovi, který si spravil chuť po nepovedeném víkendovém představení v Oslu a závod vyhrál o 27,7 bodů před svým krajanem Dawidem Kubackim. Stoch skákal z nižších nájezdů než jeho soupeři, díky čemuž získával vyšší bodovou kompenzaci a navíc předvedl skoky dlouhé 140,5 a 141 metrů. Třetí za Kubackim skončil domácí Robert Johansson.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Světový pohár se nyní přesune do Trondheimu, kde se bude v této sezoně naposledy skákat na velkém můstku. Poté se už bude pouze létat na mamutech.Generální partner

Hlavní partner

Partneři