×
Koudelka devátý v Courchevelu

Koudelka devátý v Courchevelu

15.08.2014

Další zastávkou letní Fis Summer Grand Prix se stalo francouzské středisko Courchevel. Zvítězil Nor A.Stjernen.

V polední kvalifikaci nejdále doletěl Kamil Stoch. Za výkon 128 m bral suverénně první místo. I přes neúčast vítěze minulého podniku letní GP Gregora Schlierenzauera jednokolový závod přinesl zajímavou podívanou. Druhé místo obsadil Slovinec J. Damjan, kterému se po dlouhé době podařilo vtěsnat na pódiové příčky. Třetí skončil se ztrátou jedné desetiny Nor A. Stjernen.

Českému družstvu se kvalifikace vydařila. Postoupila hned čtveřice skokanů Koudelka, Janda, Hlava a Kožíšek.  Skok bohužel nevyšel J. Maturovi, který skončil na 51. příčce.

V podvečerním závodě se vítězi kvalifikace Stochovi nepodařilo navázat na výkon z dopoledního klání a propadl se na třetí místo, naopak úspěšně zabojoval Nor Stjernen. Ten se s celkovým součtem 375,5 b. stal vítězem courchevelského závodu. Na druhém místě se umístil krajan A. Stjernena P. Sjoeen.

 Ze čtveřice českých skokanů se do druhého kola dostal pouze Roman Koudelka. Lomnický odchovanec ukázal, že je schopen držet krok se světovou elitou, a obsadil vynikající devátou příčku.

Výsledky:

1. A. Stjernen  375,5 b., 2. P. Sjoeen 374,3 b., 3. K. Stoch 371,2 b., 4. T. Hilde 370,7 b., 5. M. Hayboeck 363,7 b., 6. A. Wellinger 362 b. ..............................9. R. Koudelka 355,8 b., Janda, Hlava, Kožíšek nepostoupili do druhého kolaOficiální sponzor

Partneři