×
Kontinentální pohár v rakouském Stamsu: Čtrnáctý Vančura, na bodech také Štursa s Poláškem

Kontinentální pohár v rakouském Stamsu: Čtrnáctý Vančura, na bodech také Štursa s Poláškem

19.09.2016

Němec Eisenbichler si připsal během víkendu hned dvojnásobný skalp, když v rakouském Stamsu vystoupal na nejvyšší stupínek. Z Čechů byl nejlepší čtrnáctý Tomáš Vančura. Na body dosáhli také Štursa s Poláškem.

Náročné léto mají za sebou čeští mladíci. Po zdařilém Rusku odcestovala trojice: Vančura, Štursa a Polášek do rakouského Stamsu.

První kolo v sobotu nesedlo Tomáši Vančurovi, který za 103,5 m byl klasifikován jako devětadváctý. Metrově lépe si vedl Vojtěch Štursa. 108,5 m mu stačilo na jednadvacáté místo. Do finále se nepodařilo prokousat za 103 m Viktoru Poláškovi, ten skončil osmatřicátý.

 Vančura ve finále zabojoval

Tomáš Vančura ve druhém kole zabojoval a skok 112 metrů ho z děvětadvacáté pozice vynesl až na vynikající čtrnáctou příčku. Štursa si pohlídal skok 109 m a zůstal tak na pěkném jednadvacátém místě.

O prvenství se nenechal připravit Němec Eisenbichler, který ve druhém kole nedal ostatním šanci 112,5 m a stal se právoplatným vítězem sobotního závodu. Druhé místo putovalo do Rakouska zásluhou Aignera a na třetí místo se probojoval Američan Boyd-Clowes.

Neděle opět pro Eisenbichlera, Vančura opět čtrnáctý

Stams si zcela o víkendu podmanil Němec Eisenbichler, skoky 113 m a 114.5 m mu také v neděli zajistily zasloužené vítězství. Německý skokan ukázal 113 m, 114,5 m a dosáhl 253,8 b. "Byl to pro mě parádní víkend. Jsem ve skvělé kondici a na můstku se mi tu dařilo," řekl lídr víkendu.

Z českého týmu se v neděli v prvním kole skok povedl Vančurovi, který přidal metry oproti včerejšku, výkon 108 m ho zařadil na průběžnou osmou příčku. Dalším mušketýrem výpravy byl Viktor Polášek, za 101 m byl osmadvacátý. Svůj den neměl Vojtěch Štursa, 94 m stačilo až na 42. příčku.

Ve druhém kole Vančura čtrnáctý

Ve finále měla ČR dvojnásobné zastoupení, Vančura nakonec uhájil díky skoku 103 m čtrnácté místo. Polášek si dokonce polepšil na 108 m a bral čtyřiadvacátou příčku.

Ve vítězné sérii pokračoval Němec Eisenbichler, druhý skončil Rakušan Kraft a třetí Slovinec Justin.

Kontinentální pohár pokračuje příští víkend v polské Wisle.

 Podrobné výsledky najdete zde:

GANZES ERGEBNIS >>

Komplettes ErgebnisOficiální sponzor

Partneři