×
Jubilejní čtyřicátý ročník Velké ceny Lomnice nad Popelkou

Jubilejní čtyřicátý ročník Velké ceny Lomnice nad Popelkou

10.08.2014

V druhém srpnovém víkendu se skokané již pravidelně sjíždí do Lomnice nad Popelkou, aby se zúčastnili tradičního skokanského závodu v lyžařském areálu V Popelkách. Bohužel kvůli konání Světového poháru ve švýcarském Eisiedelnu nemohla dorazit na Velkou cenu kompletní česká reprezentace v čele s domácími odchovanci R. Koudelkou, J. Maturou či Č. Kožíškem.

I přes neúčast reprezentačního A týmu nabídl tento jubilejní ročník vskutku zajímavou a dramatickou podívanou, o kterou se postarali juniorští reprezentanti, dorostenci, ženy i několik slovenských a ruských závodníků. K účasti ruských skokanů se vyjádřil jejich trenér David Jiroutek slovy:,,Měli jsme soustředění v nedalekém Liberci a ve středu odlétáme na závody do finského Kuopia. Závod je nejlepší trénink, a tak jsme využili toho, že si sem můžeme přijet jak zatrénovat, tak i poměřit v závodě síly s domácími závodníky. “

Z důvodu horkého počasí pořadatelé a trenéři rozhodli o zrušení zkušebního kola. Šedesátka závodníků se tak spustila přímo do prvního soutěžního kola. Nejlépe si počínal sedmadvacetiletý závodník liberecké Dukly Martin Cikl. Ten dolétl v prvním kole na značku 74 m, v těsném závěsu za ním skončili F. Sakala, V. Štursa a domácí sdruženář T. Portyk. Druhé závodní kolo pak nabídlo přítomným divákům i několik kvalitních skoků za hranici konstrukčního bodu. O nejdelší skok nedělního závodu se pak právě ve druhém kole postaral ruský skokan Anton Kalinichenko, který doplachtil na značku 76 m. Nakonec to závodníkovi z Nižného Novgorodu vyneslo pěkné čtvrté místo. V závěrečném kole zabojoval i Tomáš Portyk. Ten ke svému prvnímu skoku přidal ještě tři metry a přeskočil F. Sakalu i juniora V. Štursu. Jako poslední se z nájezdové věže spustil vedoucí závodník Martin Cikl, který si druhý skok pohlídal a zajistil si tím celkové vítězství. ,,S výsledkem jsem spokojený, skoky však nebyly úplně čisté, ale vidím u sebe pokrok, a to je důležité,“  dodal Cikl.

Velké poděkování patří přítomným divákům, kteří i přes tropické teploty našli cestu do lyžařského areálu, zafandili a snad si odnesli i pěkný sportovní zážitek. Tak zase za rok! 

Fotogalerie


Oficiální sponzor

Partneři