×
Hlava: Jsem rád za každý bod, ale s výkonem spokojen nejsem

Hlava: Jsem rád za každý bod, ale s výkonem spokojen nejsem

25.08.2018

V nepříliš vysoké konkurenci se na můstcích v Hakubě otevřela relativně snadná cesta k bodovému zisku v závodě letní Grand Prix v Hakubě pro oba české reprezentanty. Lukáš Hlava sice držel po prvním kole velmi slušné 13. místo, druhý skok mu ale ani zdaleka tolik nevyšel a celkovým rezultátem tak nakonec byla 20. příčka. „Spokojený s dnešním výkonem nejsem,“ říkal po skončení závodu.

Vítěz jednoho ze tří závodů Beskydského turné se tentokrát musel popasovat s rychle se měnícími podmínkami na můstku. Zatímco v prvním kole mu fouklo příjemně pod lyže, v tom druhém naopak musel bojovat se silnějším zadním větrem. „Ani v prvním kole to nebylo takové jako třeba na Beskydském turné, ale byl jsem za ten skok rád, protože mě nakopl pro druhé kolo. Finálový skok skok byl horší než první a k tomu se ještě přidal zadní vítr. Tam mě to na přeletu bubnu trochu rozhodilo a tím jsem ztratil rychlost v letu pro spodní část letu a nedalo se s tím už moc dělat. V danou chvíli jsem ale udělal maximum proto abych vytěžil každý metr navíc a nezabalil to,“ vysvětloval český reprezentant po závodě.

Uspět by tak chtěl v sobotním závodě, kde je do startovní listiny přihlášeno jen 35 závodníků. Body by tak měly být pro něj, i pro Čestmíra Kožíška povinností. „Do závodu půjdu s cílem udělat alespoň takové skoky, jako například ve Frenštátě. „Forma přijde, jen je potřeba pořád vědět jak chci skákat a pracovat na tom. Špička je tak vyrovnaná, že je opravdu potřeba makat a být přitom v pohodě a vnitřním klidu s tím, že dělám maximum. Motivace je velká, takže v tom určitě není problém,“ má pořád chuť do skákání zkušený reprezentant.  

Body do celkového seriálu letní Grand Prix dokázal letos vybojovat už podruhé. Poprvé se mu to povedlo ve švýcarském Einsiedelnu, kde skončil devětadvacátý. „Jsem rád za každý bod v Grand Prix. Spokojený s dnešním výkonem ovšem nejsem. Cítím se trochu unavený, a tak musím nohy přemlouvat, aby začaly pořádně pracovat. Bylo by potřeba je trochu nabudit v posilovně, ale teď jsem pořád v jednom kole. Na dva až tři tréninky v posilovně není čas. Závody jsou od července prakticky každý týden. Po Japonsku bude mezi závody čas, tak se těším až ty nohy zase oživím,“ popisuje Hlava nabitý program posledních týdnů.Oficiální sponzor

Partneři