×
Harrachov opět ožije skokanským děním, na FIS Cup se do horského střediska chystají skokané z 15 zemí

Harrachov opět ožije skokanským děním, na FIS Cup se do horského střediska chystají skokané z 15 zemí

03.03.2016

Harrachov opět ožije skokanským děním, na FIS Cup se v termínu 11. 3. – 12. 3. 2016 pod tamější můstky chystá hned 71 skokanů a 31 skokanek z 15 zemí. I přes nepříznivé podmínky, které nejen v České republice, ale i po celém světě panují, se organizátorům zatím daří vše.

Původní prosincový termín musel být nakonec kvůli sněhu přesunut na březen. Ani nyní však pořadatelé nemají zcela vyhráno. „Přípravy probíhají podle plánu, zasněžujeme a i teploty jsou kolem nuly. V prosinci jsme štěstí neměli, ale nyní věřím, že závody se uskuteční. Je to jedna z největších skokanských událostí v tomto roce. Jsme rádi, že alespoň FIS Cup se tu může konat. Skokané se svými týmy začnou do Harrachova najíždět již v úterý,“ hodnotí situaci Lucie Slavíková, generální sekretářka organizačního výboru.

Závody jsou v plánu celý pátek a sobotu. V pátek v 10:30 odstartuje soutěž žen. Česká republika bude mít na startu celkem 10 dívek, mezi největší tahounky českého týmu budou patřit Zdenka Pešatová a Barbora Blažková. Obě již za sebou mají zkušenosti ze závodů SP i z loňského MS ve Falunu.

Do mužské soutěže naskočí skokané v pátek od 14:00. Celkem bylo za ČR nominováno 20 závodníků. Velkými želízky budou František Holík a Filip Sakala. „Určitě šance uspět na domácí půdě je velká. Do desítky by kluci mohli být. Ale může se stát cokoliv, i stupně vítězů nejsou nereálné,“ věří v dobrý výsledek Pavel Věchet, trenér a místopředseda skokanského úseku.

Tak za týden v Harrachově!

Informace o areálu a program najdete zde:

http://www.nordicski-harrachov.cz/

MTGenerální partner

Hlavní partner

Partneři