×
Hájek zakončil lety ve Vikersundu dvacátým místem, po Prevcovi má rekord Fannemel

Hájek zakončil lety ve Vikersundu dvacátým místem, po Prevcovi má rekord Fannemel

15.02.2015

Poslední generálkou před mistrovstvím světa ve Falunu byly lety v Vikersundu. Český skokanský úsek vyslal kvarteto Hájek, Kožíšek, Kadlec a Sakala. Roman Koudelka, česká jednička, dal přednost přípravě na blížící se světový šampionát.

Sobota se konala bez účasti českých reprezentantů, kterým se nepodařilo prokousat se páteční kvalifikací. Světovým rekordem se tu blýskl Slovinec Peter Prevc, který zvítězil s výkonem 250 m. Přepsal tak o tři a půl metru rekord Nora Evensena z roku 2012.

Neděle byla pro české skokany příznivější. Kvalifikací se prodrali hned tři čeští borci Hájek, Kožíšek, Kadlec. I kvalifikace ukázala dlouhé lety, na včerejší světový rekord útočil Rus Vassiliev, jenž skočil úctyhodných 254 m, ale dopad neustál.

Do prvního kola se česká trojice spustila z lavičky číslo sedm a s jedním metrem proti. Z českých barev závod zahajoval Miloš Kadlec. Závodník z Nového Města na Moravě si ve Vikersundu okusil svoji premiéru, do druhého kola mu 110,5 m ale nestačilo. Přesto svou účast hodnotí kladně: ,,Je to skvělá zkušenost, chtěl jsem dnes více máknout, přesto jsem za tuto šanci rád.“ Bohužel ani Kožíšek v prvním dějství formu nechytil, 102 metrů v podání lomnického skokana nebylo zcela ideální. Rozhodně tušil, že to jde i lépe.

Posledním želízkem v ohni byl Antonín Hájek. Let o délce 137 metrů nebyl z nejdelších, avšak díky nepříznivým podmínkám postoupil Hájek do finále. Letcem prvního kola byl Nor Fannemel s 251,5 metry a stal se novým rekordmanem. Hájek si ve druhém kole polepšil, když mu let o délce 156 metrů zajistil pěkné dvacáté místo. Za sebou nechal zkušené letce jakými jsou Vassiliev či Kranjec.

Závod ovládl Němec Freund stíhán trojicí norských skokanů - druhým Fannemelem, třetím Forfangem a čtvrtým Veltou.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://www.fis-ski.com/ski-jumping/events-and-places/event=35176/race=4181/

MT

 Oficiální sponzor

Partneři