×
FIS Cup: Dva Češi byli v Zakopaném v první desítce, vyhrál Haagen

FIS Cup: Dva Češi byli v Zakopaném v první desítce, vyhrál Haagen

14.01.2019

Dva čeští skokani obsadili ve druhém závodě FIS Cupu v Zakopanem umístění mezi elitní desítkou. Po třetím místě ze soboty tentokrát skončil na sedmé pozici Dušan Doležel, o místečko před ním nakonec skončil Vojtěch Štursa. Vítězem se stal Rakušan David Haagen.

V polském zimním středisku, kde se budou za týden konat podniky světového poháru, opět vyšlo perfektně první kolo Dušanu Doleželovi. Dvacetiletý závodník sice podobně jako v sobotu nevedl, držel se však na čtvrté příčce. Předvedl 134,5 metru a nestačil pouze na trojici Haagen, Jaka Hvala a Cene Prevc.

Společně s Doleželem dosáhli na druhé kolo také Vojtěch Štursa, jenž držel sedmou příčku, a Radek  Selcer. Sedmnáctiletý závodník z Frenštátu byl sedmadvacátý. Mimo bodované pozice naopak zůstali další čeští junioři jako například Petr Vaverka, Benedikt Holub, Radek Rýdl nebo František Holík.

Oba Češi v elitní desítce předvedli ve druhé sérii skoků o něco kratší pokusy. Zatímco Štursa se ale dokázal posunout na šesté místo, Doležel se propadl o půl bodu za něj na sedmé místo. Tři bodíky do hodnocení seriálu FIS Cupu pak zaznamenal Selcer.

Vítězství nakonec vybojoval v napínavé koncovce Haagen, který se objevil i v národní rakouské skupině během závodů Turné čtyř můstků. V obou kolech předvedl nejlepší skok. Druhý skončil Hvala, třetí místo bral těsně prostřední z bratrů Prevců Cene. Příští víkend se konají další závody této pomyslné "třetí ligy" konají ve slovinské Planici.

Hodnocení trenéra Zdeňka Žídka k sobotnímu závodu: „První závod Fis Cupu v polském Zakopané hodnotím velmi kladně, díky výbornému výsledku Dušana Doležela, který potvrdil dobrou formu ze závodů Lotos Cup ve Szczyrku, které se konaly minulý týden. Dnes v prvním kole závodů Fis Cup Dušan dokonce v čele závodů, za skok dlouhý 140 metrů, ale v druhém kole mu nepřály povětrnostní podmínky a doskočil na značku 126 metrů a skončil na výborném 3. místě.“

Výsledky nedělního závodu FIS Cupu: 1. Haagen (Rak.) 272,3, 2. Hvala 264,7, 3. C. Prevc (oba Slovin.) 255,6, 4. Mörth 254,7, 5. S. Huber (oba Rak.) 251,5, 6. ŠTURSA 250,9, 7. DOLEŽEL (oba ČR) 250,4, ...28. SELCER 185,9, 37. RÝDL 89,7, 41. HOLUB a VAVERKA 87,0, 48. KELLERMANN 82,4, 53. HOLÍK 73,0, 61. LASOTA 65,2, 72. ŠIKOLA (všichni ČR) 43,8.

Foto: Twitter - Skokipolska.plOficiální sponzor

Partneři