×
Druhý závod v jihokorejském Pchjongčchangu sedl Romanu Koudelkovi, dokázal z něj vytěžit pěkné jedenácté místo!

Druhý závod v jihokorejském Pchjongčchangu sedl Romanu Koudelkovi, dokázal z něj vytěžit pěkné jedenácté místo!

16.02.2017

Závod byl kvůli silnému větru přeložen na střední můstek. Z kvalifikace se do hlavního závodu neprokousali Vančura se Štursou. Český tým do hlavního závodu podrželi zkušení závodníci: Koudelka, Janda a Hlava.

Nejlepším českým skokanem byl po prvním kole Roman Koudelka, který si za skok 98 metrů připsal sedmnácté místo. Do finále se probojoval výkonem 99,5 m Jakub Janda, tomu patřila průběžná sedmadvacátá pozice. Nejlepší třicítka zůstala zavřená pro 49. Lukáše Hlavu 83 metrů.

Divoké finále, Koudelka těsně za elitní desítkou

Roman Koudelka dokázal ve finále ještě metry přidat a díky 103,5 m zaznamenal postup dokonce o šest příček směrem vzhůru. Naopak jeho reprezentační kolega, Jakub Janda, o dvě místa spadl ve výsledkové listině. V konečném hodnocení se s olympijským můstkem rozloučil za skok 92,5 m devětadvacátou pozicí.

Vítr zamíchal pořadím na stupních vítězů. První místo neuhájil vedoucí lídr Peter Prevc, kterého vystřídal Polák Maciej Kot, a poklesl na čtvrté místo. Raketový vzestup zaznamenal Andreas Wellinger, ten se vyšplhal na třetí příčku až z šestnácté pozice. Druhý byl Rakušan Stefan Kraft.

Podrobné výsledky:

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2017/JP/3923/2017JP3923RL.pdf

 

 

 

 Oficiální sponzor

Partneři