×
Doležel dvakrát na bodech ve FIS Cupu

Doležel dvakrát na bodech ve FIS Cupu

21.01.2020

Kalendářní rok 2020 začal velmi dobře pro jednadvacetiletého českého reprezentanta Dušana Doležela, který se poprvé v této zimní sezoně probojoval ve FIS Cupu na body.

Závody v polském Zakopané Doleželovi vyšly na jedničku. Během obou skokanských klání dokázal projít do druhého kola a okořenit probíhající zimní sezonu bodovým ziskem.

Český reprezentant, jenž naposledy bodoval v červencových letních závodech FIS Cupu (FC se počítá dohromady letní i zimní sezona) v polském Szczyrku, svůj návrat na polské můstky oslavil sobotním 20. místem a nedělní 12. příčkou.

V sobotním závodě předvedl Doležel v prvním kole 123,5 metrů a v kole druhém 129,5 metrů. První patnáctka mu přitom unikla o pouhých 4,5 bodů. Blízko postupu do druhého kola byl v sobotním závodě i Radek Rýdl, jehož 118 metrů nakonec těsně nestačilo.

Co se nepovedlo Doleželovi v sobotu, to zvládl v neděli, kdy skutečně zaznamenal posun do první patnáctky závodu. Český skokan předvedl v obou kolech totožných 128 metrů a dokonce atakoval TOP 10, na kterou ztratil pouze 1,6 bodů.

Co se ovšem nepovedlo v Zakopaném, to se může povést hned další víkend, kdy se bude skákat na středním můstku v německém Rastbüchlu.

Foto: Anna Karczewska / PZN / skijumping.plOficiální sponzor

Partneři