×
COC Sapporo: Skokan Hlava bral třetí místo

COC Sapporo: Skokan Hlava bral třetí místo

23.01.2016

Písmenem H se to v sobotu v Japonsku na stupních opravdu hemžilo. Český skokanský tým podržel třetím místem Lukáš Hlava,který nestačil pouze na Hvalu a Hildeho. Osmý skončil Vančura a jednadvacátý Štursa.

Po včerejším nezdaru se do odrazu opřel Lukáš Hlava, který sahal po vítězství po prvním kole. Skokem 132,5 m bral průběžné vedoucí postavení. Hned za ním byl Hvala a Hilde. 119,5 m bral po úvodu Vančura, ten se zařadil na dvanáctou příčku. Do třicítky a finále za 116,5 m se probojoval také jednadvacátý Vojtěch Štursa.

Třetí místo pro Hlavu

Ve finále tak měla Česká republika hned trojité zastoupení a sahala po příčkách nejvyšších. Štursa si ve druhém kole skokem 107,5 m pohlídal jednadvacáté místo. Naopak Tomáš Vančura díky 120 m poodskočil na osmou příčku. Hlavovi 126 metrů bohužel nestačilo na udržení vedoucího postavení, přesto zabojoval a vyskákal si v Sapporu krásné třetí místo. Přeskočili ho pouze druhý Hvala a první Hilde.

„Lukáš v prvním kole předvedl excelentní skok, ve druhém kole lehce zpozdil odraz, což ho stálo výhru. Přesto jeho výkon, Vančury i Štursy je nadějným příslibem do budoucna. Velká spokojenost,“ zhodnotil koordinátor Jiroutek.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://live.berkutschi.com/skijumping/3907

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři