×
COC Planica: Hlava těsně za nejlepší desítkou

COC Planica: Hlava těsně za nejlepší desítkou

07.02.2016

Nejlepší víkendovou formu potvrdil v Planici Rakušan Aschenwald, který si v nedělním závodu dolétl pro vítězství. Z Čechů se dařilo Hlavovi, který skončil jedenáctý. Do finále se probojoval i třicátý Polášek.

Do prvního kola vstupovala dopoledne hned trojice českých skokanů. Skok 121 metrů bohužel na finále Štursovi nestačil a skončil těsně dvě místa za postupem.

Zadařilo se Poláškovi, který za stejný skok jako Štursa bral postupové šestadvacáté místo. Nejlépe si z české skvadry vedl zkušený Hlava. Ten nezaváhal a díky 122,5 m byl průběžně dvanáctý. Jednoznačně si počínali Rakušané, Aschenwald s Aignerem. Aschenwald 137,5 m vévodil výsledkové listině.

Finále nepřineslo výrazné změny. I přesto, že Polášek metry přidal 124 m, propadl se a uzavíral nejlepší třicítku. Naopak Hlava díky vyrovnanému skoku 122,5 m si o místo polepšil. Na vedoucím postu nedošlo k výrazné změně. Aschenwald si pojistil vítězství, druhým skokem se zlepšil Němec Eisenbichler, který skončil druhý a třetí místo bral další Rakušan Aigner.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias1.fis-ski.com/pdf/2016/JP/3934/2016JP3934RL.pdfGenerální partner

Hlavní partner

Partneři