×
CoC Frenštát: Hlava opět na stupních vítězů, v sobotu skončil druhý

CoC Frenštát: Hlava opět na stupních vítězů, v sobotu skončil druhý

27.08.2016

Také v sobotním soutěžním klání se dařilo českým barvám, Lukáš Hlava si ani dnes nenechal ujít pódiové umístění a skončil druhý. Ve finále svého reprezentačního kolegu podpořili jedenáctý Janda a osmadvacátý Štursa.

Do druhého závodu Kontinentálního poháru na domácí půdě naskočili čeští závodníci opět na výbornou, především Lukáš Hlava. Ten ukázal, že formu má a blýskl se hned prvním skokem, který měl hodnotu 102 metrů, díky tomu se usídlil na vedoucí příčce. Na paty mu ale šlapali dva Poláci, Zniszczol  101,5 m a Klusek 98,5 m.

Také zkušený Jakub Janda si skok pohlídal a bylo z toho 94 m a třináctá výchozí pozice. O čtyři místa za zkušeným skokanem Dukly Liberec se usídlil díky 95 m Vojtěch Štursa.

Nedařilo se mladým nadějím. Finále zůstalo zavřeno dnes 34. Sakalovi, 39. Holíkovi, 49. Kadlecovi a 50. Doleželovi. Diskvalifikován byl z českých barev Jan Michálek.

V závěrečném dějství nakonec Lukáš Hlava za skok 100,5 m získal parádní druhé místo.

 „Oba dny byly perfektní. Když předvedete v takovém závodě jako je Memoriál horší výkon v předcházejícím dni, v tom následujícím musíte předvést daleko lepší výkon, abyste mohl zůstat v kontaktu s ostatními soupeři. Skoky jsem taky provedl technicky dobře a hlavně všechny soutěžní skoky byly vyrovnané, ale musím se ještě zaměřit na psychiku a stabilitu těla během letu. Počasí vyšlo náramně a myslím si, že si to užili jak závodníci, tak i fanoušci. Na výhru jsem nemyslel. Nejdůležitější pro mě je předvést co nejkvalitnější a hlavně nejdelší skok, a to se mi povedlo,“ zhodnotil svoje počínání Lukáš Hlava. Přeskočil ho pouze Polák Zniszczol 101,5 m a třetí místo putovalo opět do Polska zásluhou dalšího Poláka Kluska.

Zlepšit se podařilo zkušenému Jandovi, ten díky 99,5 m bral jedenácté místo. Na body dosáhl i osmadvacátý Vojtěch Štursa.

Absolutním vítězem Memoriálu se stal český reprezentant Lukáš Hlava, který navázal na svůj triumf z prvního ročníku, druhý byl Polák Zniszczol a třetí Ital Colloredo.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2017/JP/3711/2017JP3711RL.pdf

 Oficiální sponzor

Partneři